Која охридска плажа е најатрактивна и најубава? | Црнобело Форум

Која охридска плажа е најатрактивна и најубава?

Која Охридска Плажа е најатрактивна и најубава?

 • Градиште

  Гласови: 12 32.4%
 • Љубаништа

  Гласови: 7 18.9%
 • Славија/Горица

  Гласови: 3 8.1%
 • Куба Либре

  Гласови: 3 8.1%
 • Кадмо

  Гласови: 0 0.0%
 • Парк

  Гласови: 2 5.4%
 • Лагадин

  Гласови: 1 2.7%
 • Пештани

  Гласови: 1 2.7%
 • Св Наум

  Гласови: 3 8.1%
 • Некоја друга

  Гласови: 2 5.4%
 • Ниедна

  Гласови: 2 5.4%
 • Незнам

  Гласови: 1 2.7%

 • Вкупно гласале
  37

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,987
7,437
1,153
Big Sur
Ако збориме за изглед - Голден бич е убедливо најсреден комплекс и ми се допаѓа што е подалеку. Плажата и не е нешто посебно, реално. Водата е најчесто матна и повеќе сакам на базенчето внатре отколку во езеро.

Оревче е златна средина - мешавина на симпатичен изглед и убава, чиста вода. Има нешто на таа плажа што ми дава поинакво чувство, ко да си на друго место.

За убава вода и поситен песок е Пештани, иако не нуди друго ништо посебно, додека Св. Наум изгледа прекрасно, но тие огромни и лизгави камења се смрт.

Кадмо и Куба Либре (РИП) ми се супер градски плажи.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
808
1,133
Skopje
Градиште,Трпеица,а Голден бич е да нај средена само што многу овчари одат и курви со штикли,а тоа веќе не личи на плажа нели?!