Која охридска плажа е најатрактивна и најубава? | Црнобело Форум

Која охридска плажа е најатрактивна и најубава?

Која Охридска Плажа е најатрактивна и најубава?

 • Градиште

  Гласови: 12 32.4%
 • Љубаништа

  Гласови: 7 18.9%
 • Славија/Горица

  Гласови: 3 8.1%
 • Куба Либре

  Гласови: 3 8.1%
 • Кадмо

  Гласови: 0 0.0%
 • Парк

  Гласови: 2 5.4%
 • Лагадин

  Гласови: 1 2.7%
 • Пештани

  Гласови: 1 2.7%
 • Св Наум

  Гласови: 3 8.1%
 • Некоја друга

  Гласови: 2 5.4%
 • Ниедна

  Гласови: 2 5.4%
 • Незнам

  Гласови: 1 2.7%

 • Вкупно гласале
  37

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,873
1,123
За туристите е Акапулко, Лагадин, Славија..таму кај што има младина :)
Е сега Љубаништа, Пештани, Св.Наум одат и постари луѓе, на викенд и сл.
Куба Либре и Кадмо се онака плажи..да седнеш на кафенце..
Горица 1 беше за мене број 1 плажа ама штета што го урнаа хотелот и сега прават нов-ќе ја уништат целосно..
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
најубави спомени иам на градиште, преко дн и наечер, јако јако ! : )
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Што знам Кадмо и Куба Либре ми се добри за дремење и пиење кафе :D на другиве не ни идам,затоа што и онака не влагам во вода :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,873
1,123
Сите се убај:)
просто немојт плажа да не бидит убаа :D
Е мојт да не е уба..
На пример на плажа ојш за да се к`пиш. Ако е камења вн`тре нозете ломој ќе си ги напрајш..ак не е уба за капење, е*ати плажата :)
На пример Лагадин...влегов еднуш лани, ногата си ја шинав и уш еднуш не одам во камењана...-_-
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Elena

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Најубава ми е од Канео па цел пат накај центар, не знам дали има име. Има преубави кафулиња, изгледаат многу тропски, и приватните куќи, и сето тоа ми дава посебно чувство, има тропска атмосфера. Исто, закон е на Љубаништа, особено ако идеш со брако. Се будиш, опнуваш купаќи и се џиткаш во вода...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Е мојт да не е уба..
На пример на плажа ојш за да се к`пиш. Ако е камења вн`тре нозете ломој ќе си ги напрајш..ак не е уба за капење, е*ати плажата :)
На пример Лагадин...влегов еднуш лани, ногата си ја шинав и уш еднуш не одам во камењана...-_-
сепак Охрид си е Охрид :D