Која е смислата на животот?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,084
5,626
1,683
Disco
Апропо темава

Mud and rain by Siggy Sassoon :

Mud and rain and wretchedness and blood.
Why should jolly soldier-boys complain?
God made these before the roofless Flood
Mud and rain.

Mangling cramps and bullets through the brain,
Jesus never guessed them when He died.
Jesus had a purpose for His pain,
Ay, like abject beasts we shed our blood,
Often asking if we die in vain.
Gloom conceals us in a soaking sack

Mud and rain...
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,345
3,038
1,133
Zivotot nema nitu smisol nitu logika, ednostavno po random deshavki (ako imas ksmet poednostavni I podobri) si go teras kako veterot te duva. Mozes da se koprcas po svoe,vaka sakam, onaka nekam no nemas izbori,sto ti se posluzi ili zemas ili ne. Imam chuvstvo deka za poveketo raboti ne odluchuvame.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
46
37
118
Нема никаква смисла. Цел живот ќе се нервираш и за најситни глупости , на крај ќе умреш и на погреб ќе ти дојдат еден куп сеирџии да видат дали ќе те закопаат со картонски кондури.