Која ви е омилена раса на кучиња?

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Повеќе раси обожувам али би ја оделил и би ја ставил на прво место во мојата листа... ШАРПЛАНИНЕЦОТ паметно,прврзано,големо и живо "меченце" кое ке те штити и ќе биде со тебе во секое време кога ти е најтешко и најдобро!
Други раси кои ги сакам се:
-Германски овчар (истото го мислам за него како и за шарпланинецот ама сепак, шарпланинец си сакам!)
-Лабрадор(мн се убави и слушам дека мн паметни биле)
-Доберман (завиден атлетски изглед, тоа многу ми се допаѓа кај него зрачи со стравопочит)
-Ротвајлер (не бара многу шетање, повеке си лежи батката ама знам дека не е никако за почетници сака алфа чоекот да биде)
Тоа е мојот избор :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Имам еспањол бретон ама хаските ми се најубави :))