1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Која ви е омилена раса на кучиња?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  Повеќе раси обожувам али би ја оделил и би ја ставил на прво место во мојата листа... ШАРПЛАНИНЕЦОТ паметно,прврзано,големо и живо "меченце" кое ке те штити и ќе биде со тебе во секое време кога ти е најтешко и најдобро!
  Други раси кои ги сакам се:
  -Германски овчар (истото го мислам за него како и за шарпланинецот ама сепак, шарпланинец си сакам!)
  -Лабрадор(мн се убави и слушам дека мн паметни биле)
  -Доберман (завиден атлетски изглед, тоа многу ми се допаѓа кај него зрачи со стравопочит)
  -Ротвајлер (не бара многу шетање, повеке си лежи батката ама знам дека не е никако за почетници сака алфа чоекот да биде)
  Тоа е мојот избор :)
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Имам еспањол бретон ама хаските ми се најубави :))
   
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Лабрадор...без размислување :)
   
  На SaltNPepa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mashkodete

  mashkodete Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 февруари 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  25
  Definitely Pitbull terrier.
   
 5. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Дефинитивно Самоед (inlove)
  small1_DSC00074.jpg
   
  На Marijaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Andrej4e

  Andrej4e Нов член

  Зачленет на:
  25 мај 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Златен ретривер
   
 7. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  шарпланинец
   
 8. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Улични џукели и битанги
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: