Која ви е омилена раса на кучиња?

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Златен ретривер : ) Најграциозни, отмени, елегантни и спортски и пријателски настроени - се во исто време :) Имаат очиња кои не би ве оставиле рамнодушни, полни се со љубов и ги обожавам !!
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
немам омилена раса...сите кучиња ги сакам подеднакво...затоа што се души мали ... не за џабе рекле дека кучето е најдобар човеков пријател...доволно е само тажно да те погледне со очињата и да ти го растопи срцето(inlove)
секое кученце си има нешто спешл у себе...што ќе те натера баш тоа да си го одбереш...

и ме нервираат такви луѓе шо...сакаат само расни кучиња...
а коа ќе видат на улица некое скитниче се праат ко незнам шо да виделе...и после тие таквите ќе зборат како они сакале кучиња...ма дај!
 
  • Like
Реакции: goodgod

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Лабрадор Ретривер, хаски, чау-чау, шар пеи, германски овчар и англиски булдог. Не дека другите раси не ги сакам, ама овие ми се подраги.