1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Која ви е омилена раса на кучиња?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Па која?
  Можете и да поставите слика од расата, особено доколку е некоја поретка, па сите да ја запознаеме.
   
 2. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  [​IMG]
  Уффф колку сакам едно вакво да си имам :rolleyes
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SliderMK

  SliderMK Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  6
  [​IMG]
  Златен ретривер, дефинитивно најмила и најпаметна раса. На сликата е Марли (21 месец)
   
  На MoonFairy, end., КрисТина К. и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  [​IMG]
  Покрај Малтезерот (на сликата е мојот Цезар). друга омилена раса ми е Чивавата.
  Ги обожавам малите раси на кучиња.
   
  На КрисТина К. и red_rose им се допаѓа ова.
 5. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  Хаски
  [​IMG]

  Самоид
  [​IMG]

  Англиски булдог
  [​IMG]
   
  На Marijaaa, end. и Dea им се допаѓа ова.
 6. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Англиски кокер (исто е ко моето):wub
  [​IMG]

  Јоркие териер
  [​IMG]
   
  На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Хаска (Но со тие бои на влакно и таа боја на очи како на сликата) :giggle

  c06bd3584431dfbfa4f8f971daa353c9.jpg.jpg
   
  На end., Dea и red_rose им се допаѓа ова.
 8. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  и двеве ги сакам да спијат покрај мене
  [​IMG]
   
  На mAcIkA и Dea им се допаѓа ова.
 9. red_rose

  red_rose Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  8
  german shepard.jpeg сакам едно вакво да си имам :)
   
  На Dea и важна им се допаѓа ова.
 10. Elena

  Elena Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  169
  [​IMG]
   
  На Marijaaa, end., КрисТина К. и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели: