1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кошмари

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Хоуп*, 4 мај 2013.

 1. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Имам кошмари ептен ретко, некој од нив ги претварам во луциден сон и почнувам да играм, али некој в крај страв ми клават. Како например некој ептен мрачен тип ти се појавува нож во рака, а ти пробваш да бегаш ама никако да избегаш. Или паѓаш или в место трчаш, е овие кошмари ми се ептен Бедој.
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Имав еден познаник од средно, почина минатата година..
  Сонував три лоши кошмари со него.
  Прво како сум била на базен, па сум го видела него во вода, блед.. Ме гледаше мене цело време, а јас се свртив накај другарка ми и као демек и викам па нели почина дечково.. и како дух да сум никој ни ме слуша ни гледа, па се свртив да видам кај е дечково и како што се свртив се појави он пред мене без очи, на местото кај што му беа очите имаше големи дупки со крв и преку нив се гледаше позадината.. Језиво ептен.
  После сонував како сум чекала да помине воз да преминам преку пруга, па кога поминуваше возот, дечково ме тргна од другата страна директ во возот што доаѓаше..
  И последниот како се будам јас и го гледам на маса пред мене седнат со шпил карти во рака и ме гледа право во очи... И темнина...
  Не знам ни дали имаат значење, ни дали е поради што сум го мислела ни па сакам да размислувам, ме фаќа страв..
   
  На Primrose му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
 4. Licno taa

  Licno taa Староседелец

  Зачленет на:
  28 јануари 2013
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  50
  Еднаш во живот имав кошмар.
  Сонував како некој дошол во спална и легнал до мене. Осетив како нешто да ме дави т.е. неможев да дишам. Се свртев, не видов ништо но осетив дека е некој до мене ама не го гледав, само видов злобен осмех, како кога некој се сити. Пробав да викнам помош.Успеав конечно да пуштам глас. Ама толку силно сум викнала што ја разбудив цела куќа, а јас само знам кога сотворив очи дишев тешко, неможев да земам воздух. Лезиво. И сега кога ќе се сетам неубо ми е. :ladno
   
  На beautifull liar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Имам многу често кошмари, и искрено ми го пореметуваат цел метаболизам.
  Периодично ми се дешава тоа. Кога имам кошмар се будам и не можам да спијам, па си преседувам солиден дел од ноќта, и преку ден нормално спијам. И така во круг...

  Дечко ми ми вика дека и зборам во сон многу.
  Кујзне какви гревови имам направено во претходниот живот :D
   
 6. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Единствен кошмар што добро го паметам е ептен малечок сонував како куклите од излогот на бутиците во чаршија стануваа живи и ме одвлекуваа од рацете на мајка ми. :D
   
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Гледам погоре сум раскажала некој кошмар, па еве пак јас да раскажам уште некој.
  Да почнам да ги раскажувам сите кошмари, не ќе се види крајот.
  Нема смисла веќе. Зошто, која им е позадината?
  Пошто голем дел од времето поминувам со гледање филмови, многу знаат да ми кажат од тоа ти е, ама јас луѓе мноооогу ретко гледам хорори или некои гнасни трилери со колења и дерења. Зар можат драми за неколку животни приказни да изазуваат такви болни соништа? Не. Нема смисла.
  Патем и секоја филмска сцена, вода може да им носи на сцените што се одвиваат во моите соништа.
  Ок е, сите ги имаме, ама кај мене се многу чести и ептен се изопачени.

  Последниот, што не можам да го заборавам, посебно кога ќе се начекам во темно...


  Се симнувам јас по скали, доле собрани моите, онака вообичаено седнати како и секој ден. Тргнувам да си варам кафе, а во кујна ковчег, потпрен на ѕид.
  Онака исплашена, се приближувам, а ковчегот се искриви, а од него паднаа човек (џуџе) преполовен на пола и мртво крваво бебе. Крв на сите страни, а јас во паника. Нит можев да се помрднам ни па да свртам поглед.
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Последниот пат кога имав кошмар (пред некој ден) кога се разбудив од истиот главата ми пукаше.
   
 9. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  еее пред некој ден по којзнае кој пат ,, се банјам во базен полн со змии WTF
   
 10. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
  Колку често имате кошмари?

  Споделете искуство!
   

Сподели: