Кошмари

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Често имам кошмари,дури и премногу би рекла.Некогаш наоѓам врска на сонот со мојата моментална психичка состојба или некој настан,а некогаш се без никакво значење.Како и да е ептен е непријатно,се будам исплашена,воздух не можам да земам, ми трепери цело тело абе вистински хорор ми се случува.Обично ми требаат некои 10-15 минути додека да се свестам и вратам у нормала.
 

citiesinflames

Староседелец
2 април 2015
9
6
1,003
27
многу ретко имам кошмари. еден до два во месецот...понекогаш ниту еден во месец. кога имам кошмар, кога ке се разбудам секако го памтам. сите кошмари досега ги памтам до детал :place
 

beautifull liar

Староседелец
15 април 2015
23
5
1,003
30
Ретко сонувам. Последен кошмар ми беше пред нецел месец. Сонував дека сум излегол во двор. Небото било смуртено. Сум седнал на каменот пред старата куќа. И наеднаш од смуртеното небо се појави гром, и ме удри мене.

Кога се разбудив, главата ми експлодираше од болка.
ne mozam da poveruvam,go imam sonuvano ama bas istiot son!!! da ne ne e toa slucajnost haha,ti sto si vo horoskop?