Кошарка

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Многу ја сакам, своевремено играв во средношколската екипа :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мноо се кају што не продужи да трењирам...
Сфи ми кажасфа ичера дека од мене е могало да биде доста јак плејмејкер
Какфи асистенцие прау, какфи улази, не ми се веруе
Орајт и техаце си га напраи сфое за да биду толко креативан и прецизан : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ичера наечер играсмо 2 на 2 другари, ЈА опет победио : )
Не сам изгубија партију од како почна па да скакам баскет
Три тројчиња јаки си рокна и неколко добри улаза , реализација од поле треа да се попраи, треа да се шутира овуја днови ептен
Иначе играсмо ја и едн другар што не е бш по кошарку али борбен е, а од друу страну Гуто с'рк толик, има метар и девеесе ваљда и Влајко што е мноо прецизан и брз, али џабе : )
Коначан резултат 16-14 , издувасмо се : ) играсмо на мотано цигаре , вечер ке си га дааф : )))
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Hkakashi брат ја почна сфак фтор, трет... петти дн да играм кошарку на кошеви у Трг : )
ja и мои другари газимо се сс помали од нас, тинејџери што сфак дн плескаф баскет тамо, газимо ги комај увек : )
Па може да се договоримо да дојдеш некад сс тфоју тројку да праимо некоју партију да скакамо некој добар баскет

Meне ми треа још време да се врату у стару форму, брзину гу иам, али шут треа да се вежба јоште
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Hkakashi брат ја почна сфак фтор, трет... петти дн да играм кошарку на кошеви у Трг : )
ja и мои другари газимо се сс помали од нас, тинејџери што сфак дн плескаф баскет тамо, газимо ги комај увек : )
Па може да се договоримо да дојдеш некад сс тфоју тројку да праимо некоју партију да скакамо некој добар баскет

Meне ми треа још време да се врату у стару форму, брзину гу иам, али шут треа да се вежба јоште


Леее, ја баскет не сам играја можда 1-2 месеца, само на тренинг. Ај некопут ке направу тројку па ке дојдемо ке играмо, да ви објаснимо како се игра :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Ја сакам и тоа многу. Тренирам кошарка веќе некое време. Сакам да играм баскет, но оние моите женторини од другарки не знаат да играат. Па, немам избор освен да играм со други.
Сакам да гледам кошарка (не заради играчите, туку заради спортот). Сакам и да пцујам кога ќе изгуби тимот за кој навивам. Со тато си гледаме и си пцуиме заедно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati