1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Концерти

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MissChievous, 16 април 2012.

1. FoamGirl

FoamGirl Нов член

Зачленет на:
    7 август 2012
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    2

Едвај чекам во септември пак да одам!

2. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Последен концерт бев на Владо Јаневски, на 28ми август.
    Летово исто така бев и на Аква фестот, првата вечер на САРС и Џајковски многу јака атмосвера имаше, таа вечер најубаво на нив си поминав. Втората вечер ми се исполни желбата да ги слушам Фолтин во живо, и тоа прв ред :igra.

3. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Ај да си раскажам за најновата случка поврзана со концерт. Сакав да идам на Morrissey, но од финансиски причини, не испланирав. И така вчера, ден како и секој друг ден, монотон и досаден, некаде насредина се промени. Едно 15-тина минути пред да ми заврши смената на работа, доаѓа странец. Го советувам за нешто околу работата, му објаснувам каде да иде - што да прави, тнтр-пнтр, од муабетот дознавам дека свири за Морисеј. Вака-така, на крајот ми вика, те чекаат 2 карти на врата, ако сакаш да идеш на концертот. И така, повторно неиспланирано завршив на концерт на кој сакав да идам. Патем, одлично беше!
    2.jpg

#23 MissChievous, 17 октомври 2015
    Последна промена: 17 октомври 2015
    На Aristokrat, malo, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
  4. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,327
    Допаѓања:
    3,015
    Apokaliptika vecer na Kale 20:00.

5. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,327
    Допаѓања:
    3,015
    2015-10-17 20.45.41.jpg

Прикачени податотеки:

На Aristokrat и Saladin им се допаѓа ова.
  6. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
  7. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,327
    Допаѓања:
    3,015
    Preubavo. Deckite si gi odrabotaa posteno parite. Dobro ozvucuvanje.Ja svirea nasata himna vo niven stil. Silna energija vo izvedbite.

8. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    971
    Најдобар концерт на кој сум била беше концертот на Роби Вилијамс во Загреб, 2013. Бевме со брат ми заедно. Три дена бевме во Загреб, ги искористивме за шетање низ центар, се возевме со трамвај и последната најубава вечер за лудо танцувањена концертот.
    Пред да започне две девојки ме прашаа дали брат ми ми е дечко и само да ги видевте насмевките на нивните лица кога им кажав не ! Хаха, почнаа да флертуваат со него, а едната дури не покани да спиеме вечерта кај неа во стан, да останеме уште некој ден. Извади мало коњаче од нејзината чанта и ми вика повели ! Ова е за тебе. Ми го подаде и ми вика немам СИДА не се грижи. Сум се изнасмеала. Заврна и девојките се растрчаа на една страна, јас и брат ми на друга.
    Ден денес се смееме на таа случка, а брат ми ми вика дека не сум настинала на концертот заради коњакот. Девојчињата беа ептен срцки, не знам како би можела да ти најдам... Не си разменивме ни број, ни фб ни ништо.
    НАЈЈАКО на цел концерт беше кога Роби го прашал вработениот во хотелот како да ги импресионира девојките. Овој му рекол да го рече ова во видеото

9. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,327
    Допаѓања:
    3,015

Сподели: