1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Концерти

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MissChievous, 16 април 2012.

 1. FoamGirl

  FoamGirl Нов член

  Зачленет на:
  7 август 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2


  Едвај чекам во септември пак да одам!
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Последен концерт бев на Владо Јаневски, на 28ми август.
  Летово исто така бев и на Аква фестот, првата вечер на САРС и Џајковски многу јака атмосвера имаше, таа вечер најубаво на нив си поминав. Втората вечер ми се исполни желбата да ги слушам Фолтин во живо, и тоа прв ред :igra.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ај да си раскажам за најновата случка поврзана со концерт. Сакав да идам на Morrissey, но од финансиски причини, не испланирав. И така вчера, ден како и секој друг ден, монотон и досаден, некаде насредина се промени. Едно 15-тина минути пред да ми заврши смената на работа, доаѓа странец. Го советувам за нешто околу работата, му објаснувам каде да иде - што да прави, тнтр-пнтр, од муабетот дознавам дека свири за Морисеј. Вака-така, на крајот ми вика, те чекаат 2 карти на врата, ако сакаш да идеш на концертот. И така, повторно неиспланирано завршив на концерт на кој сакав да идам. Патем, одлично беше!
  2.jpg
   
  #23 MissChievous, 17 октомври 2015
  Последна промена: 17 октомври 2015
  На Aristokrat, malo, Prashina и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Apokaliptika vecer na Kale 20:00.
   
 5. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  2015-10-17 20.45.41.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  На Aristokrat и Saladin им се допаѓа ова.
 6. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
 7. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015
  Preubavo. Deckite si gi odrabotaa posteno parite. Dobro ozvucuvanje.Ja svirea nasata himna vo niven stil. Silna energija vo izvedbite.
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Најдобар концерт на кој сум била беше концертот на Роби Вилијамс во Загреб, 2013. Бевме со брат ми заедно. Три дена бевме во Загреб, ги искористивме за шетање низ центар, се возевме со трамвај и последната најубава вечер за лудо танцувањена концертот.
  Пред да започне две девојки ме прашаа дали брат ми ми е дечко и само да ги видевте насмевките на нивните лица кога им кажав не ! Хаха, почнаа да флертуваат со него, а едната дури не покани да спиеме вечерта кај неа во стан, да останеме уште некој ден. Извади мало коњаче од нејзината чанта и ми вика повели ! Ова е за тебе. Ми го подаде и ми вика немам СИДА не се грижи. Сум се изнасмеала. Заврна и девојките се растрчаа на една страна, јас и брат ми на друга.
  Ден денес се смееме на таа случка, а брат ми ми вика дека не сум настинала на концертот заради коњакот. Девојчињата беа ептен срцки, не знам како би можела да ти најдам... Не си разменивме ни број, ни фб ни ништо.
  НАЈЈАКО на цел концерт беше кога Роби го прашал вработениот во хотелот како да ги импресионира девојките. Овој му рекол да го рече ова во видеото
   
 9. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,015

Сподели: