Концерти

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
На чив концерт сте биле досега? Споделете како сте си поминале.

Јас бев на концертот на Pink, летото 2007. Сосема случајно, вечерта најдов карта пред стадион за 250 денари. Еден од најубавите спомени ми е во животот!

Исто така, на концертот на Lenny Kravitz во Охрид, летото 2008. Дента се решивме со друштвото да идеме, купивме карти за 1000 денари, а додека траеше концертот јас се прошуњав до првиот ред и кога се симна се поздравив и го фатив за рака, не го пуштав 10ина секунди. :biggrin
На Guano Apes кога беа во Скопје на Таксират 2009. После толку многу бутканици 6/7 саати, издржав во првиот ред и дочекав да ја видам една од моите омилени групи (пред се, додека бев во основно). За малку ке се поздравев со Сандра, фалеа 10ина цм.​
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
И јас исто на Pink :)

pink.jpg


На Faithless и тоа на двата концерта :igra( да се живи и здрави Т- home за гратисите) во први ред (happy). Многу ги слушав тогаш.


faithless.jpgА да да и на Hladno pivo на Таксират далечната 2007:D. Во живо звучат многу добро.


hladno pivo.jpg
 
  • Like
Реакции: Ludaca and Dee Dee

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
На Бијело Дугме (препропренајубо! :D) и на Парни Ваљак. За Лени Кравиц малце ми е мака шо не бев... :unsure
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
Morandi во Скопје 05,07,2008:D

Дино Мерлин Охрид 2009 иам и слики од концертов ама којзнае кај се..

Van Gogh Будва 2010


Gibonni и Бојан Марович 2010/01 Будва за Нова Година

Бело Дугме & Црвена Јабука 08,06,2011 картата ја добив гратис по повод мојот роденден :p

ова е најпресно :gjavol

има уште милион концерти на кои сум била...али овие некако најмногу оставиле влага :)
 
  • Like
Реакции: Ludaca

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Ако го сметаме пиво фест тогаш јас сум била на 1000 концерти. :)
Најубаво си поминав на овие :)