1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Концерти

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MissChievous, 16 април 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На чив концерт сте биле досега? Споделете како сте си поминале.

  Јас бев на концертот на Pink, летото 2007. Сосема случајно, вечерта најдов карта пред стадион за 250 денари. Еден од најубавите спомени ми е во животот!
  [​IMG]

  Исто така, на концертот на Lenny Kravitz во Охрид, летото 2008. Дента се решивме со друштвото да идеме, купивме карти за 1000 денари, а додека траеше концертот јас се прошуњав до првиот ред и кога се симна се поздравив и го фатив за рака, не го пуштав 10ина секунди. :biggrin
  [​IMG]
  На Guano Apes кога беа во Скопје на Таксират 2009. После толку многу бутканици 6/7 саати, издржав во првиот ред и дочекав да ја видам една од моите омилени групи (пред се, додека бев во основно). За малку ке се поздравев со Сандра, фалеа 10ина цм.​
  [​IMG]
   
  На Ludaca, Dee Dee, КрисТина К. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  И јас исто на Pink :)

  pink.jpg


  На Faithless и тоа на двата концерта :igra( да се живи и здрави Т- home за гратисите) во први ред (happy). Многу ги слушав тогаш.


  faithless.jpg  А да да и на Hladno pivo на Таксират далечната 2007:D. Во живо звучат многу добро.


  hladno pivo.jpg
   
  На Ludaca и Dee Dee им се допаѓа ова.
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  На Бијело Дугме (препропренајубо! :D) и на Парни Ваљак. За Лени Кравиц малце ми е мака шо не бев... :unsure
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  На многу сум бил, најубаво сум поминал на.   
  На redhead и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  ^ И Пиво Фест го сметаме? :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Па да го сметаме за да не отвараме друга тема за фестивали :)
  макфест цветници росафест валандовофест ......
   
  На Ludaca и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Па зошто да не го сметаме, тоа не е концерт?
  Јас најдобро си поминувам на журките на отворено.
   
  На redhead, Ludaca, N|ghtmare_f и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Па не е, фестивал на пивото е... :biggrin
  Во тој случај додавам Ареа и секако Суперхикс. :)
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Morandi во Скопје 05,07,2008:D


  Дино Мерлин Охрид 2009 иам и слики од концертов ама којзнае кај се..


  Van Gogh Будва 2010
  [​IMG]

  Gibonni и Бојан Марович 2010/01 Будва за Нова Година


  Бело Дугме & Црвена Јабука 08,06,2011 картата ја добив гратис по повод мојот роденден :p


  ова е најпресно :gjavol


  има уште милион концерти на кои сум била...али овие некако најмногу оставиле влага :)
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Ако го сметаме пиво фест тогаш јас сум била на 1000 концерти. :)
  Најубаво си поминав на овие :)
   

Сподели: