1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Концерти

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од MissChievous, 16 април 2012.

 1. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  јас до сеа не сум била на пиво фест така да незнам како е :unsure
  уствари сум била во Швајцарија, ама у македонија не:unsure
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Исто бев и на концертот на Гуру во МКц што беше, 2007.
   
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Зошто да не го сметате пиво фест, не разбирам?
  Ајде тогаш да не ги сметаме и концертите што не се на отворено.:D
  На колку сте биле:p
   
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  на златно славејче и супер ѕвезда сум поминал најјако
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  освен дино мерлин у охрид и Џибони у Будва...друго све затворено :)
   
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Јас пак на Дино бев во затворено.:mstickle
  Риблја Чорба, Парни Ваљак затворени. Друго се отворено.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Архангел, Мизар, Суперхикс, Беи д Фиш , Фолтин, Алогија, Санаториум, Верка, Јаболко за даскалот, Канго, К.У.Р., Тотално опуштање, Etaoin Shrdlu, Паркети (пред 6 години), Hall of sins, Last Expedition, Serpentine Fire... Aj aко ми текне уште некој бенд ќе пишам.
   
  На Morticia. и Saladin им се допаѓа ова.
 8. Ultra lady

  Ultra lady Полноправен Член

  Зачленет на:
  16 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  36
  Guru, Afu Ra i Jeru da Demaga......али времиња беа тоа
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  На неколку свирки на Фолтин околу Македонијава.
  Една на Тони Зен (бев бејбиситер за братучед ми)

  И еднаш за малку ќе бев на концерт на U2 во Москва, се поклопија со времето на престојот. Само да имав пари за картата.... :(
   
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Сум била на бјело дугме, црвена јабука, дивје јагоде и на чорбата а најубаво си имам поминато на бјело дугме, многу убаво беше :sreken сакам паааааааакккк :timebomb
   

Сподели: