Конфликти со родителите

Колку често влегувате во конфликт со родителите?


  • Вкупно гласале
    40

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
За живи глупости, кој да седнал на компјутеро, дали ја, дали тие.. зашо на таа програма да сме гледале глупите индијски серии, зашо сум пуштала таква музика, требало народна да слушам повеќе.. безвеза :D
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ме нервираат многу некогаш ама пробувам да се контролирам и да не му изнакажам во лице се` што ми доаѓа уз нервоза :)
Трпам, што ќе правам..
 

Diablo III

Истакнат Член
10 јануари 2013
11
1
103
27
Моите мама и тато, се од тие старомодните, и сега замислете само какви се не кавги имам јас со нив, се нешто им пречи... зошто ова така, зошто ова онака, на пример вечерно излегување во сабота за мене е до 3 часот најкасно, ако закаснам малце, право телефонот ѕрннн.... ама тоа е што да се прави... страмота било да се прави она, страмота било да се прави ова, дечкото дома да го донесам нема шанси, страмота било од комшиите... и така, ама сепак наоѓам и некој заеднички јазик, така да после долго карање, излегува по моето, ама битно нема ден јас да не дојдам до конфликт со моите дома.... :unsure

тоа дека срамоте било од комшиите сигурно му е изговор нз, иначе БЕЗ НАВРЕДА родителите твои за комшиите живеат или за себе ?
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Со мајка ми и татко ми ретко се распараме (коа велам ретко мислам на 2-3 дена), со татко ми најмногу поради пари додека пак со мајка ми поради домашните обврски.. Ама затоа со брат ми ренде се праам 24/7..
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
тоа дека срамоте било од комшиите сигурно му е изговор нз, иначе БЕЗ НАВРЕДА родителите твои за комшиите живеат или за себе ?

Епа тоа е, што да се прави :) немоше да им се докаже :giggle