Конфликти со родителите

Колку често влегувате во конфликт со родителите?


  • Вкупно гласале
    40

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Секој од нас има конфликти со родителите, некогаш ради некоја причина но може и без. Како и да е родителите претеруваат, барем јас така мислам. Неможам да ги сватам, а не ни сакам искрено.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Моите мама и тато, се од тие старомодните, и сега замислете само какви се не кавги имам јас со нив, се нешто им пречи... зошто ова така, зошто ова онака, на пример вечерно излегување во сабота за мене е до 3 часот најкасно, ако закаснам малце, право телефонот ѕрннн.... ама тоа е што да се прави... страмота било да се прави она, страмота било да се прави ова, дечкото дома да го донесам нема шанси, страмота било од комшиите... и така, ама сепак наоѓам и некој заеднички јазик, така да после долго карање, излегува по моето, ама битно нема ден јас да не дојдам до конфликт со моите дома.... :unsure
 

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Од мене за секој изречен збор ми бараат објаснување. Не знам во кој свет мислат дека живеат. Јас не зборувам многу со нив, а обично кога ќе се расправаме за нешто ќе изустам неколку зборови и си ставам патент на устава, настапувам со молкот, а тоа нив толку ги нервира хахаха. Треба да си купат малце современост и разбирање. Не се замарам со тоа што го збуваат и мислат, тоа е нивни проблем. Тоа што тие го зборуваат се одесува на нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA

невестето

Полноправен Член
14 февруари 2012
39
59
18
домче
Да, кој вика дека не се кара со родителите -лаже. Обично е поради финансии или пак поради некој мој безвезе навики. Абе мајка е- работа и е да вика ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Alex M.

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Ради некој безвезе навики или ради тоа што заостанале со мислењето во 20тиот век? (поубедливо звучи)
Памти си ги зборовиве :) По некое време кога ќе станеш родител ќе ти стане кристално јасно сѐ шо сега не ти е. И додека да трепне ќе се слушнеш како ги изговараш истите муабети кои сега толку ти одат на нерви. И додека да трепнаеш уште еднаш, децата твои златни ќе ти објаснат во кој век ти заостанало мислењето. Така оди тоа мили мои :)
 

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Памти си ги зборовиве :) По некое време кога ќе станеш родител ќе ти стане кристално јасно сѐ шо сега не ти е. И додека да трепне ќе се слушнеш како ги изговараш истите муабети кои сега толку ти одат на нерви. И додека да трепнаеш уште еднаш, децата твои златни ќе ти објаснат во кој век ти заостанало мислењето. Така оди тоа мили мои :)
Сигурно нема да правам како што кажавте вие. Ова ми претставува една добра школа за понатака.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Сигурно нема да правам како што кажавте вие. Ова ми претставува една добра школа за понатака.
си го слушнала ова
„BY THE TIME A WOMAN REALIZES HER MOTHER WAS RIGHT, SHE HAS A DAUGHTER WHO THINKS SHE'S WRONG“ ??
не е за џабе речено :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Emma.T and street_chic

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Не ми значи ништо цитатот. Иначе задржи си го мислењето, тоа што ти така мислеш зборува за тебе не за мене :).
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Не ми значи ништо цитатот. Иначе задржи си го мислењето, тоа што ти така мислеш зборува за тебе не за мене :).
Разгалено си :) . Цени си ги родителите, никој не ти мисли добро повеќе од нив. Тоа што си разгалено е само доказ колку си им важна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl, JaMi and She