Конфликти со родителите

Колку често влегувате во конфликт со родителите?


  • Вкупно гласале
    40

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Нормално дека се караме, неизбежни се таквите конфликти меѓу различни генерации луѓе, а тие родители како родители. Некој посериозен проблем до сега немало, најмногу им смета моето заглавување за време на викенд до покасно, на мајка ми и‘ смета кога сум мрзлива :giggle. Али не ги обвинувам, ги разбирам и затоа не гледам на караниците од ваков тип како некој голем проблем.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nemirna. and lady_blue

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Единствено за што се карам со моите родители е заради некогаш неконтролираното трошење на пари од моја страна.Особено кога ќе ги видат сметките за мобилни телефони се фаќаат за глава и ми зборат цело време за тоа.
Но со едно правење на турско/капучино, една чашка со стариот се смируваат и се е океј :)

Ах...и со татко ми се караме малку околку брзиот старт со кола кога идам за накај град и за назад :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Andrea Bloodbucket

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Шо најс јас си знам како ми е :D И поголеми конфликти се случувале, но татко ми ми вика дека секогаш ме вадело чуството за преговарање во точно даден момент.Така спасувам гз
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Andrea Bloodbucket

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Јас со мајка ми се карам ненормално многу. За се, за секаква ситница, глупост. За ништо. Перфекционист е и ако вилушката не стои право, туку малку е накривена, тоа е одлична причина да се скараме...
Со татко ми не. Со него ќе тераме со сто една и назад и ниеднаш нема да се скараме.. Слични карактери сме, тој ме разбира, јас го разбираме, имаме доверба еден во друг и не се лути за секоја ситница. Всушност, тој не се лути за ништо.
Многу би сакала и мама да е како него, ама тоа е... Среќна сум што барем тој е добар родител и се сложуваме...
 

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
Се подкарувавме за се и сешто,за разни ситници,и да ви кажам искрено се што ми сметаше тогаш сега јас го правам,иако се трудам да не ги повторувам тие грешки на моите родители,ама тркалцето се врти....ке видите и вие помладите ќе бидете исти
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Крвнички никад. Се поткачуваме поради телевизор, потрошен бојлер, комппјутер... Ситници.