Колку серии сте гледале/гледате

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Friends
Gossip girl
The vampire diaries
Two and a half men( последната сезона не ми е гледана)
Pretty little liars ( моментално до крај на втора сезона сум)
The big bang theory( на мтв, долго време се канам на интернет поштено целосно да си ја изгледам ама никако да дојт и тој ден )
How a met your mother( две сезони само)
Game of thrones
The Carrie diaries
90210( на Сител 3 тие епизоди ги имам гледано и ми се допадна серијава дефинитивно откако ќе ја догледам PLL ќе почнам од прва сезона со серијава)
 

theowndemon

Полноправен Член
Сум гледала многу, а во моментот не многу ... Гледам Doctor Who сега 6 и 7ма ги гледам наново. Pretty Little Liars си гледам. The Secret Circle го гледам наново и Teen Wolf почнувам наново да го гледам од почеток денојве. И покрај брат ми (против моја волја), гледам и Victorious.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Порано на канал 5 ја даваа How i meet your mother ама неколку епизоди само имам изгледано исто после оваа серија одма даваа и друга не знам како точно се викаше мислам дека преводот беше 10 грешки на .Џејм ..не сум баш сигурна ама многу би сакала да ми текне бидејќи знам дека беше интересна и пак би ја гледала..мислам дека Рајан Рејнолдс беше актерот и барав ама не можев да ја најдам пак ..
Моментално само Луд Збунет нормален.Ја даваа порано на А1 првата сезона.Сега ги има и останатите и најнови сезони и ги гледам.Ептен се луди :D
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
сите што ги даваат на fox life,fox crime и ако случајно нешто ми западне во очи по другите канали.во глобала, тематиките се тие.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Препорака :

Doctor Who
Breaking Bad
Prison Break
The X Files
Blackadder
Only fools and horses
Extras
Black Mirror
Yes Minister/Prime Minister
Supernatural
Edge of darkness
Young Indiana Jones
The New Statesman
Twilight Zone

Треба да се убијат сите инволвирани со сериите :

Spartacus (неколку епизоди гледав, мувлосани холивуд клишеа и куп машки тела за привлекување на женска публика (или гејој), допирни точки со Спартак, водачот на третото робовско востание - исто колку и Windows XP со Карло Велики.)
Friends (сите амерички обиди за хумор завршуваат исто, различни се само протагонистите. Рециклирање на веќе рециклирана рециклажа)
Теленовели, Индиски, Турски, Хрватски, Српски и Бугарски серии.
Мак-ситкоми. Гревови.

Ветуваа арно ама :

Lost (добро почна, подоцна малку се разводни, за да на крај испадне дека може да се употреби како наставно средство во паралелки со деца со пречки во развојот)
Fringe (добра серија и солидно сценарио, само некако тешко човек се приврзува за ликовите, премногу механички и безбојни, барем лична перцепција таква)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
lay.gif
House M.D.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rêveur

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Prison break-4
Lost-6
The vampire diaries-3
pretty little liars-2
homeland-1
spartacus-3
deadwood-3
justified-2
strike back-2
supernatural-7
the fades-1
happy town-1
the gates-1
The Fresh Prince of Bel Air-6
the sopranos-6
invasion-1
planet earth-1
leverage-1
the kiling-1
breaking bad-4
hell on wheels-1
generation kill-1
true blood-4
fringe-4
surface-1
the event-1
band of brothers-1
harpers islands -1
numbers-6
falling skies-1
the rome-2
teen wolf-1
boardwalk empire-2
tera nova-1
the walking dead-2
Alcatraz
Rubicon
american horror story
grimm
person of interest
carnivale
revenge
heroes
magic city
the big bang theory
ancient aliens
brakeout kings
melrose place
point pleasant
lilyhammer
arrow
revolution
the 4400

edit

vikings
da vincis demons
house of cards
666 park avenue
dark angel (во тек :D )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Моментално од серии гледам само Family Guy и South Park (со вторава се мачам, еднаш неделно чекам нова епизода) а изгледани ми се којзнае колку. Ќе набројам некои на кои ќе се сетам изгледани, ама ќе вметнам и некои што сум ги заследила ама не сум ги изгледала, a во план ми се за гледање до крај. Се на се, овие ми се серии по вкус.

It's Always Sunny in Philadelpia, Arrested Development, Dead Like Me, Supernatural, Shameless, The Office, Everybody Loves Raymond, Spin City, Frasier, Criminal Minds, How I Met Your Mother, Psych, Scrubs, Numbers, Monk, Dexter, House, Joey, Yes Dear, According To Jim, Two and a Half Man, Bones, Friends, That 70's Show, The Bing Bang Theory, Malcolm in the Middle...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Ice_Man

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Многу серии имам изгледано, дури и не ми текнува баш на сите :D
Нормално првите серии што ги гледав беа они латино серии и знам дека не се мрдав од телевизорот кога ги прикажуваа, дете што да речам друго (додуша и денеска знам по цели денови да гледам серии) :D

Инаку моментално ги гледам сериите The Walking Dead, The Mentalist, Revenge, Once Upon a Time (ја гледам чисто да видам до каде може да отиде серијава со глупостите), How I Met Your Mother, 2 Broke Girls(се мислам да ја прекинам серијава оти досадна станува), Hart Of Dixie, New Girl, Ravenswood, The Originals, Modern Family, The Big Bang Theory, Two And a Half Men, Glee, The Vampire Diaries, Community, My Mad Fat Diary, Episodes, Switchead at Birth, The Carrie Diaries, Baby Daddy,Shameless(американската верзија), Hot In Cleveland, Last Man Standing, Pretty Little Liars,

И секако изгледани ми се Gossip Girl, 90210, The O.C, Rules of Еnagament, Touch, Flash Forward, Friends, Malcolm in the Middle, Sharmed, Los Serrano, Sex and the City, 7th Heaven, Happy Endings, Joey, The Secret Circle, Arrested Development, According to Jim, Greek, That '70s Show, Hope & Faith и секако Monk (омилената)
Инаку следни за гледање ми се Sherlock и Mistresses.