Колдплеј (Coldplay)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ги имам неколку пати убаво преслушано и добри ми се. Некои претходно ми викаа демек биле само бледа копија на Radiohead, ама немаат благе везе со Radiohead или Thom York, туку сосема различна музика. Само ме курчи што направија ова со Рајана. Тоа им е најголемиот кикс.
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Еден од моите омилени бендови. Омилени песни ми се Fix you, The Scientist, Paradise и уште неколку други. Ги слушам од кога го извадија албумот Вива ла вида, ми се свидоа одма песните и си почнав да си ги слушам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

lovemebaby

Полноправен Член
2 април 2012
34
54
18
Им имам три албуми во компјутер , доста често ги слушам .Chris Martin ми е многу симпатичен со специфичен глас.Сите песни ми се убави,можам до утре да редам ама следниве ми се најомилени:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Coldplay ги слушам уште многу одамна, всушност израснав со нив. Од нивниот прв албум Parachutes. Повеќе ми се допаѓаат песните од постарите албуми, уште од почетоците. Но морам да кажам дека ми се допаѓа што експериментиррат со музиката, и секој нареден албум е поразличен од предходниот.


И уште многу многу многу други:zelen