1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колдплеј (Coldplay)

Дискусија во форумот 'Групи' започната од WomanInRed, 20 март 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ...овија кфалитетни песне да не ги забраимо!

   
  На 048, street_chic, redhead и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911

  Ja, das ist musik!
   
  На redhead и Saladin им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Како не ми текна за синглов. Мамата еден од најдобрите.
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  I share the opinion with you, sir! One of the best! :D
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ги имам неколку пати убаво преслушано и добри ми се. Некои претходно ми викаа демек биле само бледа копија на Radiohead, ама немаат благе везе со Radiohead или Thom York, туку сосема различна музика. Само ме курчи што направија ова со Рајана. Тоа им е најголемиот кикс.
   
  На Luckky, Redhead, Saladin и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Еден од моите омилени бендови. Омилени песни ми се Fix you, The Scientist, Paradise и уште неколку други. Ги слушам од кога го извадија албумот Вива ла вида, ми се свидоа одма песните и си почнав да си ги слушам.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Ги слушам понекогаш, имаат релаксирачки песни... Како омилена би ја издвоила Paradise.
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 8. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  омилената.....
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lovemebaby

  lovemebaby Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  54
  Им имам три албуми во компјутер , доста често ги слушам .Chris Martin ми е многу симпатичен со специфичен глас.Сите песни ми се убави,можам до утре да редам ама следниве ми се најомилени:)   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Coldplay ги слушам уште многу одамна, всушност израснав со нив. Од нивниот прв албум Parachutes. Повеќе ми се допаѓаат песните од постарите албуми, уште од почетоците. Но морам да кажам дека ми се допаѓа што експериментиррат со музиката, и секој нареден албум е поразличен од предходниот.  И уште многу многу многу други:zelen
   
  На Luckky, street_chic и Saladin им се допаѓа ова.

Сподели: