1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колдплеј (Coldplay)

Дискусија во форумот 'Групи' започната од WomanInRed, 20 март 2012.

 1. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Многу е различно од предходните албуми, но не се согласувам дека потфрлиле. На крај краева ова е само една песна, не мора да значи дека сите песни од новиот албум ќе им бидат исти.
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Види сеа... Знам дека и ти и јас упорно ќе си тераме вака муабет, ама коа ќе седнеме на кафе некаде, од дно на душата ќе почнеме да ја плукаме нумерава. Шо и реално така е. Major minus коа искочи се нервиравме и викавме не може подоле да идат. Ама ете.... имало.
  У принцип знам дека една песна не дефинира албум, но не ми се свиѓа што убацуваат лека полека техно елементи и синтетизиран глас. Крис ја дефинираше групата по својата боја на гласот во склоп на гитарите и специфичниот ритам од 2х3+2. Сеа ја расипуваат работата. Пливааат во матно.
   
 3. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Си ме помешал со некого, мене Major Minus не ми е дотолку лоша. Треба да се помириш дека го сменија правецот на творење. Major minus им е подобра од оваа. Ќе видиме кога ќе излезе албумот.
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Но реално најлошите покрај Принцес крофна од Чајна.
  Атлас им беше одличен камбек. Што побогу ги натера на овој излив на сос од печурки да го праат.
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Ете и уште една нова...

  Просек.
  @Redhead
   
 6. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Наводно Крис ќе се разведуе од Гвинет Полтро.
  Очекувано... Отиде све у неповрат вака и онака.
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Не знам шо к*р праат, али од бенд кој порано доста го слушав се претворија во тешка турбофолкераана.
  Особено со последните 2 издадени албуми.. И нумерава као цреша на шлагот.
   

Сподели: