Кои професии не се за вас?

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
Да не беа тие, немаше сеа да го пишуваш ова :p
Инаку се што е поврзано со медицината не е за мене.
[/quote]
па да јас седам на форум не сакам да се бавам со компјутери и секакви програми незз шо таму
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
524
753
93
Los Angeles!
Сигурно не сум за Медицина!!! и некои WOW науки... повеќе сум за економски науки!
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ни јас не сум за медицински науки, нешто што е поврзано со математика, хемија, физика :confused:
За друго се ќе се потрудам ^_^
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
професор... наставник..секаква работа каде што треба со деца да работиш:)
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
549
629
93
Прво и основно - учителка. Не сакам деца. Едвај трпам едно, ако е во близина. А не можам ни да замислам цел клас.
П.С. Сакам мали дечиња, до кај 3-4 години. После тоа, добри 10 години, не сакам да имам работа со нив.

Второ, канцелариска работа - финансии, сметководство, комерција - не. Не е креативно.

Трето, било што поврзано со готвење. Мразам кујни.