1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кинески или оригинални телефони?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marick14, 10 јули 2012.

 1. alekcacko

  alekcacko Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 март 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  4
  sepak, ima golema razlika pomegu kineskiot i orginalot,ete, imam nokia n97 mini kineska, i toj nema os
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Сите се различни. Некои само по дисплејот се познаваат, други само по една буква, итн...
   
 3. alekcacko

  alekcacko Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 март 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  4
  taka e, ama os na kineski telefon, nevervam se dodeka ne vidam.
   
 4. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Не верувај.. Само пишувај на кирилица.
   
  На alekcacko и Marick14 им се допаѓа ова.
 5. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Имате некое искуство со кинески смарт телефони? Телефони од Али?
  Јас сакам да го купам овој па ме интересираат мислења, дали некој има и сл....
  [​IMG]
   
 6. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Само оргинали хелоуу не се радипуваат посебно Iphone
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Оргинални,дека кинеските не чинат
   

Сподели: