1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кинески или оригинални телефони?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marick14, 10 јули 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Оригинал си е оригинал.
  Подобро да купиш поефтин или постар модел ама оригинал, отколку најнов модел ама кинески.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  мојот е индиски.......финска Nokia, Made in India :D
  Am I Dharamraj Mahiyavanshi?
  [​IMG]


  еден колега имаше некое i-Phone-че од НРК, многу зафркнато беше....кочење...
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  наравно кинески бе братче лолллллллл
  pff.. праиш тему сличну као ферари или застава ? : )
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Имав еден кинески ајфон, го чував еднаш в џеб и кога седнав се скрши хахаа. Тачот му беше КАТАСТРОФА исто како и камерата.. Само за пораки пишување беше океј.
  Сепак оригинал си е оригинал. Освен ајфон кинески не сум видела други кинески. Обично секогаш од т-мобајл земам телефони-таму оригинали се така да, преферирам оригинали :)
   
  На drugarki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па ти и оригиналниот Ајфон да го наседнеш или да го чукнеш малку ќе се скрши, а каму ли кинескиот. Нежни се тие телефони.
  Иначе да ти покажам Нокиа Н95 и Н96 нема да ги препознаеш дека се кинески.
   
 6. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Не, на оригиналот ништо не му е. Овој прв пат во џеб го седнав и се скрши.
  Епа сега зависи...
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Не сум користела кинески мобилен само оригинал купувам ..сепак оригинал си е оригинал :)
   
 8. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Подобро почекај, собери си пари за оригиналот и купи си го. Кинескиот ќе ти цркне за рекордно време, и што правиш после..
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alekcacko

  alekcacko Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 март 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  4
  ne si vo pravo, ubavo se poznava koj e kineski koj orginal, kineskite nemaat os a ovie moi dva ubavi telefoni imaat os.
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Имаат и кинеските ОС. Една пријателка што ја знам имам Нокиа Н96 кинески. Едвај го познав дека е кинески.
   

Сподели: