Кинески или оригинални телефони?

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Какви телефони преферирате да купувате?

Кинески или оригинални, и зошто?

Дали имате добри искуства со кинеските телефони?

Поефтино е дупло од оригиналните, но дали служат исто како нив?

Порано беше екстра голем хит да се купуваат кинески телефони, но сега излегоа нагло многу ефтини телефони и кинеките како да се подзаборавија.

Што мислите вие околу ова?
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Ова не е за прашување.
Оригинал телефон си е оригинал.
Кинеските се дупло поевтини и дупло послаби(сецкат, немат толку меморија).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ова не е за прашување.
Оригинал телефон си е оригинал.
Кинеските се дупло поевтини и дупло послаби(сецкат, немат толку меморија).

Некои си користат и кинески. Јас на пример не, али има многу што немаат доволно пари за Ајфон па си купуваат кинески.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Еднаш купив кинески телефон за 9.000 ден., iPhone мини, и повеќе никогаш. За 9.000 ден. има избор на Sony Ericsson, Samsung... со солидни функции, слични на iPhone.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Snow

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Еднаш купив кинески телефон за 9.000 ден., iPhone мини, и повеќе никогаш. За 9.000 ден. има избор на Sony Ericsson, Samsung... со солидни функции, слични на iPhone.
Објасни му на Marick14 :)
Колку е поразличен од оригиналот.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Објасни му на Marick14 :)
Колку е поразличен од оригиналот.

За поразличен знам дека е многу. Но викам дека вршат работа и кинеските. Само што не се заштитени од радијација и ги немаат истите перфоманси и или ти се погоди или не. Или се расипе или не.
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
За поразличен знам дека е многу. Но викам дека вршат работа и кинеските. Само што не се заштитени од радијација и ги немаат истите перфоманси и или ти се погоди или не. Или се расипе или не.
А тоа што се расипуваат брзо се расипуваат..
Потражи по ЈутЈуб и види колку кочат кинеските..
На пр. јас имам сега Сони Ериксон К550 да го споредам со кинески разликата ќе биде поголема од земјава..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO