Квалификации за ЛОИ (ракомет)

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Изгледа не се сеќаваш најдобро, ама на европското ракомет првата утакмица не ја загубивме. ;) Ја игравме против Шведска и колку што ме држи сеќавањето беше 26-26. :) А кошарка првата ја изгубивме против Црна Гора. ;)

Оффф може да сум помешал. Но како и да е ќе ги тепаме Шведска. Јас секогаш сум оптимист кога игра Македонија на вакви натпреварувања. Што има врска ако играат дома. Нека играат кај сакаат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Bum-Bum

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Незнам кој од ракометарите го имаше ова изјавено...Дека на сите големи натпреварувања нашите репрезентации се како згрчени и скочанети...А тек од денеска како Македонија игра ракомет и какви ракометари имаме ....:D Ако се домаќини незначи дека имааат подобра игра од нас...Уосталом за навивањето како што рекол еден нивни ракометар ..1 македонец навива колку 4 Швеѓани ;)

Гола вода се Швеѓаните (навивачите). Ние сто пати погласни сме. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Одлична игра, секоја чест за момците немам никакви забелешки. Само тие француски педери се надевам дека ќе се вразумат да судат како што доликува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
А да играат Швеѓаниве само против Борко? Да си маваат само онака, нема потреба нашиве да се мачат да примаат удари во фаца. Греота, кога веќе ништо не добиваат од тоа. Мислим, натаму отидоа Французиве.
Нема врска, Андерсон смее да си удара и провоцира де, мајка му му ги родила нашиве.
За разлика од вчера, многу сме подобри, ама џабе. Нече среча поштеног човека, што велат.
Шундовски па стипса. И Диви можат да го стават малку, не е само Борко голман...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Шундовски па стипса. И Диви можат да го стават малку, не е само Борко голман...
Воопшто не се согласувам. Не дека имам нешто против Диви, но мислам дека Борко е во животна форма.;)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Абе губи Борко на концентрација. Нормално дека е подобар, ама и Ангелов не се дава. А вчера Борко каков беше испотен и изгубен. Може да го одмори на некоја минута, и онака судиите теко дека ќе ни дозволат победа.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Одлична игра, секоја чест за момците немам никакви забелешки. Само тие француски педери се надевам дека ќе се вразумат да судат како што доликува.
И за Кире Лазаров немаш забелешки?:):banghead
Секогаш Чучко ни е крив за нашите грешки или нашата немок:)...бре што народ сме,не знаеме ни реално пораз да трпиме.....ама ке победимееее
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Катастрофа игра на нашиве. Овој Шундовски боље да не иде во Македонија. Нека си остане таму, нека работи во Сведмилк.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and Bum-Bum