Квалификации за ЛОИ (ракомет)

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Никој не заборава де дека 5 -то место ни донесоа на ЕП првенство, ама изгубени се и во простор и во време.
И нема да ќутам од причина дека нема да бидам патриот ако го искажам моето незадоволсво.
ЊЕТ!
Ајде добро си го скоцкал сето тоа само имам една забелешка околу болодт.
Патриотизам претставува чувство на припадност кон одредена нација и љубов кон одредена земја.
Што значи никогаш не го негирај патриотизмот со тоа си го побиваш својот личен статус во одредена групација. Патриотизмот и ракометарите единствено што ве поврзува е националноста и местото на живеење, тоа не би требело воопшто да ти смета.
Плукање по патриотизмот = плукање на самиот себе си.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Селекторот е крив за се...аматер е и не е на ниво на квалитетот што го поседуваат играчите..уште на почеток се гледаше неговата некомпетентност али се некако се вадеше мислам дека треба да го избркаат после ова..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ајде добро си го скоцкал сето тоа само имам една забелешка околу болодт.
Патриотизам претставува чувство на припадност кон одредена нација и љубов кон одредена земја.
Што значи никогаш не го негирај патриотизмот со тоа си го побиваш својот личен статус во одредена групација. Патриотизмот и ракометарите единствено што ве поврзува е националноста и местото на живеење, тоа не би требело воопшто да ти смета.
Плукање по патриотизмот = плукање на самиот себе си.
Прво, жена сум . Надарен женски хомосапиенс со убава задница и гради :giggle

Второ, ова беше кажано у смисла на тоа дека има коментари, до вчера ги сакавте, ги бодревте, навивавте за Македонија....фалангата на Македонија, па сега не ви чинат, ја плукате Македонија.
Го искоментирав тоа, затоа што баш бодрењето или кудењето се поврзуваат со патриотизмот.
Ако веќе некој ме класифицира како непатриот оти не сум задоволна од нив, онда нека биде...втф.
Тоа е муабетот, да не ти е во мисла :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Селекторот е крив за се...аматер е и не е на ниво на квалитетот што го поседуваат играчите..уште на почеток се гледаше неговата некомпетентност али се некако се вадеше мислам дека треба да го избркаат после ова..
Ни светско ке видиме ни уште една победа ако остане он....Не заслужува да се најде на местото на селектор на ваква златна генерација...Ке ги уништи ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Збор-два никој не кажа за судиите, кои не делкаа во моменти кога беше најпотребно да се одбраниме или постигнеме гол, и имавме психички пад во играта, а публиката што беа на трибина им давам чиста 0, кога губиме 3 разлика никаде ги нема да викнат, и да навиваат, а нашите се во напад... па тогаш најмногу поддршка треба кога губиме, а не кога водиме па да се радуваат сите. Шундо човекот некако си има некој проблеми, толку смирено што делуваше и вчера и денес, и еднаш викна за чекори па жолт картон му дадоа, исто како да халцуниора, не знам стварно што е проблемот со него. А за Олимпијада ќе почекаме после 20-30 години живи и здрави. И најнакрај утре и од Бразил ќе загубиме.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Изгубивме, и сега да плачеме? ;) Судиите потплатени (нормално за домаќинот ќе бидат), швеѓаните ги потепаа нашите и никому ништо - голем к:cenzuraр што им дадоа по 1 жолт картон. (јас да сум судија- автоматски ќе го прогласев натпреварот во корист на нашите, зашто знам дека во ракометна сала не се игра бокс. :)) Второ Шундовски е прав коњ и нема потреба да го коментирам, само се чудам кој му ја додели функцијата селектор, Кире од „фраерлаци“ не можеше гол да даде и гледа само за својот газ(да си обезбеди повеќе голови) отколку за целиот тим, Мојсовски еден натпревар ги даде половина од головите, другиот натпревар одвај 2 гола даде (исто какошто јас играм кошарка), само Миркуловски не потклекнува и е најхрабар и најдобар ракометар (какви удари прими и пак стана, се собра и продолжи да игра како ништо да не се случило), а никој не го фали (сите очекуваат нешто од Кире). И покрај храбрата игра на сите, заслужено изгубивме. Секоја чест за швеѓаните кои покажаа дека се добри боксери, а ние како добра нација чесно си одигравме и изгубивме. И покрај поразот покажавме дека имаме одлични ракометари, а швеѓаните колку сакаат нека се радуваат на победата зашто колку што видов ги бива само за бокс.Тоа е се од мене. :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Зашто да сме трети, кога можеме да сме четврти?
Барем против Бразилциве имаме висок коефициент и 70% шанса дека ќе тепаме.
Ако се посереме и на ова...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
се додека не се смени селекторот и не се спуштат на земја ракометарите - не правиме ништо. ;)