1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како сте го добиле името?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Marick14, 29 јули 2012.

 1. Dare

  Dare Староседелец

  Зачленет на:
  15 јули 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  86
  Незнам точно претпоставувам по Дарко Панчев..каква петарда ми е кумот сега да се родам најверојатно Роналдно ке се викам...
   
  На Bum-Bum, parvati и Марија им се допаѓа ова.
 2. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Моите фрлиле едно тенџерче по скали и како тропнало тоа така ми го дале името :sram
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  несакајке
   
  На Barney, Luckky, Mila Kunis и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Желба на кумот да имам вакво заебано име.
   
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Татко ми се двоумел меѓу имево сега што го имам и Фросина. Кога се родив, бил во Швајцарија; газдарицата од куќата кај што живеел го носела моето име, ѝ го предложил на мајка ми, и неа ѝ се допаднало и ете... Мене ми се свиѓа. :sreken
   
  На parvati и 048 им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  по сон сум го добил името сакате верувајте сакајте не
  :D, им се кажало дека ќе бидам и голем јунак со големи дела :kafe
   
  На Nicole и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  моите така одлучиле.
  П.С. Добра одлука донеле. :biggrin
   
  На WomanInRed, i_wanna_fly и Lady* им се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  не ми се допаѓа мене моето име, многу старомодно ми е :giggle
  инаку добиено е по баба ми, на татко ми мајка, инаку и дедо ми, на мајка ми татко имал исто име, така да може да се каже и по двајцата :D
   
  На WomanInRed, Nicole и 048 им се допаѓа ова.
 10. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Од името на баба ми :D
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: