Како дa пoмoгнеме кога пoстaвуваaт услови?

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Кога би се откажала власта од правење на панорамското тркало во Скопје кое чини многу милион евра(мислам дека беа околу 9 мил.)или од неколку споменици што го задушија градот,нема да требаше пак сиромаштија да помага кога ќе има вакви катастрофи.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не сакам да ја терам во политика темава, но наместо да отпакува „бомби“ би било добро во вакви моменти да се покажи Груевски дека се грижи за народот и им помогни на луѓето кои ги изгубиле нивите и куќите од кои им зависи животот. Моето донирање од 100-200 денари нема ништо да им промени, само ќе им промени на операторите со 18% ДДВ, матер им е**м.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Згужвана,валкана и скината облека не се носи.Не мора хемиско,ама барем испрани нека бидат.