Како да ослабам ефикасно?

ivanana

Староседелец
15 мај 2013
15
1
603
43
Зошто не пробаш со липовон. Ова е многу добар производ! За остануваат скоро исти од 4 недели јас успеав да изгубам 7 килограми. Многу добар резултат за мене!
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Само на сон можеме да ослабеме ефикасно :/[/QUOTE
Напротив, на сон немаш никакви можности да ослабеш, додека на јаве имаш многу опции за здраво ефикасно слабеење..само треба чврста воља, дисциплина и упорност;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Еве девојки нека ви биде јасно,а знам дека ви е до негде само кој како прифаќа.
Шеќери одма аут,да се пази на исхраната многу и на масленоста во неа,тренинг(трчање) и после 2 месеци пишете,само ако е тоа сериозно секој ден..
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Еве девојки нека ви биде јасно,а знам дека ви е до негде само кој како прифаќа.
Шеќери одма аут,да се пази на исхраната многу и на масленоста во неа,тренинг(трчање) и после 2 месеци пишете,само ако е тоа сериозно секој ден..
Ако немаш мотив џабе е се.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Епа сега ако немаш мотивација нема ни до продавница да се симнеш да купиш да јадеш ако гледаш така,кога имаш желба за такво нешто да ослабеш или што и да е мора да постои и мотивација,тоа оди заедно,а трчањето е нај идеално да добиеш резултат,а и да припазиш на исхраната (да не заборавиш шеќер никако,нема милка,сникерс итн) и за месец дена ќе видиш :cool:
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Само со секирации. Јас слабеам од психички што немам нерви веќе. Од Јануари до сега ослабев 2кг., а не можам никако да се здебелам.
Најди си гајле, ама јако да се притресуваш и не јади на нервна база.
Ако сакаш дај некој кг ? :D
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Епа сега ако немаш мотивација нема ни до продавница да се симнеш да купиш да јадеш ако гледаш така,кога имаш желба за такво нешто да ослабеш или што и да е мора да постои и мотивација,тоа оди заедно,а трчањето е нај идеално да добиеш резултат,а и да припазиш на исхраната (да не заборавиш шеќер никако,нема милка,сникерс итн) и за месец дена ќе видиш :cool:
Од тоа трчаше еве веќе неколку години си патам од жуљови на стапалата како на игли да газам, па и грчеви ме фаќаат се почесто и почесто.
До продавница искрено да зависеше од мене ич не би одела ама морам нема кој друг да оди. Благи обично ретко јадам (сникерс или некои слични па ич не сакам) но еве ќе ги заборавам еве да почнам и точак да возам место трчање пак нема да мрднам ни едно кило од килажата.
Под мотив мислев нешто што ќе те мотивира, тера да ослабеш, а желба секако се има и нема кој нема желба да ослаби но само со желба ништо не може да се направи.

@Ѕвездичка мене изгледа таму ми е грешката, нервози имам за извоз и место да не јадам ко што е вообичаено, јас јадам. :eek
Да би можела сите кила би ти ги дала...