1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како го доживувате форумот?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Gemini, 25 јуни 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Поздраф Нездраф!
  Убаво место, дискусија, реперкусија, караница, сипаница,форум лепотица, по пепе шмеканица, некад и оп шлаканица.
  Мислење 6 241(шес иљаде двеста четрс прво: )Мноо бе браааат : O Туј су и офтопици за извос : D
  Ekспирианс плус у овј виртуелан сфет,незаборавно чустфо, никад нема да ги забраву омилени дешафке од туја, никад нема да забраву и сс кој памет сам се караја сс некои туја : D А малко су веруј ми. Тија још сами сс себе не се испокарасфа.
  Поздраф и до њима ; )
  Tуја запозна и некои у живо, ептен ми беше мило,сакам да сам плејмејкер а не лево крило : D Било што било
  Уживајте форумљаши у овј форумски сфет, ск смо туја јутре можда не,ск ке се вивну у високо, како птица в лет
  Љуби Вас Парва ; )
   
  На Luckky, oптимистка, Redhead и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Убаво место за убава дискусија .. ама не прифатена од страна на сите.

  Не ми е јасно зошто едно обично место на интернет, го правите .. хмм .. да не речам, дом.
  Ало луѓе .. виртуелна дискусија со виртуелни луѓе.
  Не мора секогаш да биде се мед и млеко .. и да цветаат ружи по форум.
  Нај ме нервира кога (не)секој еден „цвета“ во мислите, мислејќи „еј браво нај океј сум“ заради тоа што добил позитивна критика за нешто.
  Не знам зошто никогаш и никако не се прифаќаат негативните критики, оние кои според мене би развиле многу поголема дискусија отколку
  „браво најдобар си во БЛА БЛА нешто“ и остали коментари.
  Доколку нешто се наиде на негатива, веднаш има милион препукувања, и милиони ЗОШТО ВАКА а не ЗОШТО ИНАКУ.
  Не сме научени изгледа да живееме во негатива.
  Не знам зошто светов е навикнат на се да биде позитивно. Доколку едно исто е изразито исто, светот би бил подобро место за живеење.

  Можеби имам погрешен заклучок на некој дел од ова напишаново .. али по пасивното „дремење“ на форумов, тоа ми остави најголем впечаток.
  Кога еден се буни за едно нешто .. и одма Х членови се креваат „ама зошто така“ .. а доколку се согласи со тоа, мир и тишина е се живо.

  Ајт.
   
  На diva orhideja, alba и Змејче им се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Султан Сулејман и неговите поданици:unsure
   
 4. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  :facepalm2

  Kако бајките ма све е розово :zelen
   
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Тапење агол на тап агол.Не се офајдив нешто од форумов посебно(мислам за разбибрига и убивање монотонија)но разочарана сум гледајки како некои упорно се обидуваат да изгледаат постари,начитани, умни.Каде е младоста,креативноста,хуморот.Никој не е дојден тука ,ниту има толку време за фрлање,да чита сто реда прикаски препишани и цитати извадени.Браво за некои моделатори(поздрав за Јами ,мали Сашко и уште некој што му дават дух на форумов)кои знаат како да те намаамат да останеш и да влезеш во тема.
   
  На JaMi и Aristokrat им се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Последно го доживувам...како локал пред фајрон... Многу е тивко...
  Вечерва си решив иако имам слободно време да придонесам малку, односно да се потрудам да се отвори некоја дискусија... убаво место беше кога влегов, свежо, весело... сега е сѐ некако мртво. Ќе влезам да видам што има во 13 часот, ќе влезам да видам што има во 17...и ќе видам само 2 нови мислења од претходното влегување...
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Стави си презерватив и остани подолго,не туку излевај.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Како место во кое порано одвај чекав да појдам, а денес одам ради-реда.
  Ако порано го доживував како: Поле за љубовен натпревар меѓу форумџиите, денес го доживувам како: Поле за некултурно поделено препукување на форумџиите.
  на моменти има свежина, но потоа прозорецот се затвора и труе се внатре.
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Во моментов како дванаесто прасе!Ај добра ноќ!
   
 10. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Иако сум се' уште нов, форумов веќе една година го следам. Да не ми се допаднеше немаше да се зачленам. Знам дека не е голем форум, а тоа повеќе ми се допаѓа. Конечно, за него се прврзав и секојдневно доаѓам иако знам дека некогаш имало поголема дискусија и форумски легенди кои сега ги нема.
   

Сподели: