Како го доживувате форумот?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Поздраф Нездраф!
Убаво место, дискусија, реперкусија, караница, сипаница,форум лепотица, по пепе шмеканица, некад и оп шлаканица.
Мислење 6 241(шес иљаде двеста четрс прво: )Мноо бе браааат : O Туј су и офтопици за извос : D
Ekспирианс плус у овј виртуелан сфет,незаборавно чустфо, никад нема да ги забраву омилени дешафке од туја, никад нема да забраву и сс кој памет сам се караја сс некои туја : D А малко су веруј ми. Тија још сами сс себе не се испокарасфа.
Поздраф и до њима ; )
Tуја запозна и некои у живо, ептен ми беше мило,сакам да сам плејмејкер а не лево крило : D Било што било
Уживајте форумљаши у овј форумски сфет, ск смо туја јутре можда не,ск ке се вивну у високо, како птица в лет
Љуби Вас Парва ; )
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,687
3,865
1,183
Убаво место за убава дискусија .. ама не прифатена од страна на сите.

Не ми е јасно зошто едно обично место на интернет, го правите .. хмм .. да не речам, дом.
Ало луѓе .. виртуелна дискусија со виртуелни луѓе.
Не мора секогаш да биде се мед и млеко .. и да цветаат ружи по форум.
Нај ме нервира кога (не)секој еден „цвета“ во мислите, мислејќи „еј браво нај океј сум“ заради тоа што добил позитивна критика за нешто.
Не знам зошто никогаш и никако не се прифаќаат негативните критики, оние кои според мене би развиле многу поголема дискусија отколку
„браво најдобар си во БЛА БЛА нешто“ и остали коментари.
Доколку нешто се наиде на негатива, веднаш има милион препукувања, и милиони ЗОШТО ВАКА а не ЗОШТО ИНАКУ.
Не сме научени изгледа да живееме во негатива.
Не знам зошто светов е навикнат на се да биде позитивно. Доколку едно исто е изразито исто, светот би бил подобро место за живеење.

Можеби имам погрешен заклучок на некој дел од ова напишаново .. али по пасивното „дремење“ на форумов, тоа ми остави најголем впечаток.
Кога еден се буни за едно нешто .. и одма Х членови се креваат „ама зошто така“ .. а доколку се согласи со тоа, мир и тишина е се живо.

Ајт.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Тапење агол на тап агол.Не се офајдив нешто од форумов посебно(мислам за разбибрига и убивање монотонија)но разочарана сум гледајки како некои упорно се обидуваат да изгледаат постари,начитани, умни.Каде е младоста,креативноста,хуморот.Никој не е дојден тука ,ниту има толку време за фрлање,да чита сто реда прикаски препишани и цитати извадени.Браво за некои моделатори(поздрав за Јами ,мали Сашко и уште некој што му дават дух на форумов)кои знаат како да те намаамат да останеш и да влезеш во тема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Aristokrat

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Последно го доживувам...како локал пред фајрон... Многу е тивко...
Вечерва си решив иако имам слободно време да придонесам малку, односно да се потрудам да се отвори некоја дискусија... убаво место беше кога влегов, свежо, весело... сега е сѐ некако мртво. Ќе влезам да видам што има во 13 часот, ќе влезам да видам што има во 17...и ќе видам само 2 нови мислења од претходното влегување...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Последно го доживувам...како локал пред фајрон... Многу е тивко...
Вечерва си решив иако имам слободно време да придонесам малку, односно да се потрудам да се отвори некоја дискусија... убаво место беше кога влегов, свежо, весело... сега е сѐ некако мртво. Ќе влезам да видам што има во 13 часот, ќе влезам да видам што има во 17...и ќе видам само 2 нови мислења од претходното влегување...
Стави си презерватив и остани подолго,не туку излевај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,269
9,111
1,683
Како место во кое порано одвај чекав да појдам, а денес одам ради-реда.
Ако порано го доживував како: Поле за љубовен натпревар меѓу форумџиите, денес го доживувам како: Поле за некултурно поделено препукување на форумџиите.
на моменти има свежина, но потоа прозорецот се затвора и труе се внатре.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Во моментов како дванаесто прасе!Ај добра ноќ!
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Иако сум се' уште нов, форумов веќе една година го следам. Да не ми се допаднеше немаше да се зачленам. Знам дека не е голем форум, а тоа повеќе ми се допаѓа. Конечно, за него се прврзав и секојдневно доаѓам иако знам дека некогаш имало поголема дискусија и форумски легенди кои сега ги нема.