1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каков парфем користите?

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Дејмон, 19 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Во моментов
  [​IMG]
   
  На BlackTulip, SaraFighter, diva orhideja и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. jessiej

  jessiej Нов член

  Зачленет на:
  3 мај 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  5
  Користам повеќе најизменично.
  Marcel
  Precious moments
  Sexy graffiti
  Purblanca...
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Овој веќе подолг период
  image.jpg
   
  На Y1K991 и diva orhideja им се допаѓа ова.
 4. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Ми требаше идеја за парфем па вртев по страниве да прочитам и можам да заклучам дека богаташи сме собрани на форумов. Оригинал парфеми се фураат само , гучи,диор,версаче, дк, д&г, и слични. Македонијава е богата ,пу пу да поплукам не треба да се жалиме. А од друга страна демек невработеност и сиромаштија...хм.?!
  Он топик - Да кажам за себе, обожавам парфеми, се прскам преку цел ден, безмилосно.Последен оригинал што го имав е Валентина од Валентино (и тоа ми беше подарок) Сфатив, оригинал парфем за мене не е , освен ако имам вишок пари па секој месец 100евра на парфем само да ги давам.
  Фала богу си најдов замена. Има едни економични парфемчиња од 20мл. 190ден едно,а мирисаат исто како оригиналот. Јас веќе 1 година ги користам овие а комплименти за тоа како мирисам добивам од продавачки по самопослуги, на доктор, додека се поздравувам во кафиќ со некого, по свадби. Траат траат и траат. Зимава највеќе ги користев Кристал Ноир од Версаче , еуфорија од Келвин Клајн и прекрасниот The One од Д&Г. Не кажувам на секого дека користам такви парфемчиња, и кога ме прашуваат ооооо го купи Кристал Ноир, си одговарам: да да си го купив екстра е. Нема разлика, другарка моја го имаше истиот , ама буквално не ја примети разликата. Ако ми се свиѓа еден парфем , купувам три од истиот и за 570 ден имам 60мл, прскање без жал :)
  Сега на листа ми е Лолита. Свеж, пролетен и интензивен. Го прснав за проба, цел ден мирисаше.
  И тоааа, туф пак се изнапишав :)
   
  На Violet, Aleksis, melpomena и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Ги користам тоалетните парфимир.води од roxanne Trendy.Евтини се и може да си прскате колку сакате да не ви жал.Имаат копии од сите машки и женски парфеми,за 180 ден.петка.
   
 6. SaraFighter

  SaraFighter Староседелец

  Зачленет на:
  1 август 2013
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  478
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  А што има врска дали парфемот е оригинал или не,ако на некого му се допаѓа тој мирис?
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Лена, темата е каков парфем користите а не каков парфем ви се допаѓа. И мене пример ми се допаѓаат ташните на Мајкал Корс, ама не ги користам затоа што не можам да си ги приуштам, и ова нема врска?
  Од прочитаните мислења 98% се однесуваат на оригинал парфеми чии цени добро ни се познати по парфимерииве. Јас се изненадив и кажав супер што скоро сите може да си ги приуштат истите. Јас ете неможам, и баш затоа си најдов достојна замена за она што ми се допаѓа и тоа што неможам секој месец да си го дозволам. Образложив еднаш зошто и како, прскам често, немам мерка и сл. Споделив нешто што е моја реалност со вас, и можеби има тука некои членови на кои исто им се допаѓаат некои од споменатите парфеми а неможат да си ги дозволат па ете им кажувам имаа опција да си поминат поефтино и да си мирисаат како што сакаат.
  Не знам според што од мојот коменар претходно те натера да ме прашаш тоа што ме праша..
   
  На Lady* и violetmoon им се допаѓа ова.
 9. Zbuneta.com

  Zbuneta.com Нов член

  Зачленет на:
  4 мај 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  7
  (inlove)
   

  Прикачени податотеки:

  • 3185.jpg
   3185.jpg
   Големина на датотека:
   26.6 KB
   Прегледи:
   8
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Извини вака што ти упаѓам,али не сме купиле палати па да бидеме богаташи. Мене моите дома еднаш у живот ми купија оргинал парфем и тоа за матура,а другите парфеми сум работела за да си ги купам.Парфемите ми траат,си прскам по два пати,не се бањам во нив. Си имам и од тие на точење ама тие за кратко време ми ветрееат,како што кажа треба по цел ден да се прскам за да ми траат. И немој да ми кажеш дека кога би работела и би имала пари дека не би си дозволила да купиш оргинал парфем.Оргинал си е оргинал.А копија ,не за џабе се вика копија. :)
   

Сподели: