Каков парфем користите?

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
По некоја случајност, се погоди двата најкористени да ми се на Paco Rabanne т.е. Lady Million (не по своја волја, поклон беше, ама не е лош) и Olympea (го обожавам).
CH на Carolina Herrera, но ми е прејак искрено, па го користев поретко. Среќа веќе е на сам крај.
Golden Kaos од Gosh ми е перверзија. Најомилен на сите времиња. Имам уште многу малку и не знам кај да го најдам овде. Ќе си поплачам. :(
Од VS спрејчињата не ми се нешто вау, а од La Rive, Oriflame и Avon имам безброј што сум купувала низ годините.

Парфем не е нешто што се купува идиотски ко јас што правев. Имам цела полица која е претежно со евтинии од копии и се надевам по дома ќе се договориме некогаш дека не секој еден треба да остане „за секој случај ако се најде прилика баш за таков парфем.“ :^)
 

Betadine

Нов член
6 јуни 2021
3
1
3
46
Последен што го земав гледав да не е стрејт пак ама цената е тука некаде ама чинам тоалетна вода е
MEDITANBM_1024x1024@2x.jpg
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ха, гледам погоре сум зборела за евтини парфеми, али никад не реци никад, случајно во ДМ го помирисав парфемчево т.е. водава и се заљубив.
За неверојатни 350 денари е префантастичен. Трае барем по 2 часа.
Да не зборам па колку си прскам по дома да си мирисам за себе.
1628791612095.png