1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каков парфем користите?

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Дејмон, 19 февруари 2012.

 1. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Едноставна тема, може и со слики може и само името нормално.
  Еве јас прв да почнам..

  [​IMG]
   
  На Bibi@, Emily023 и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.
 2. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
 3. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  [​IMG]
   
  На alleksova, emzzy и Aaliyah им се допаѓа ова.
 4. Kruela

  Kruela Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  9
  212 VIP by Carolina Herrera
   
  На kizzo, Mermaid и Marick14 им се допаѓа ова.
 5. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  [​IMG]
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  tmno plaf sam ga koristija 3 godine : )

  a sk gi koristu ovija dva, avon si e avon : )
   

  Прикачени податотеки:

  • om.jpg
   om.jpg
   Големина на датотека:
   4.9 KB
   Прегледи:
   10
  • de.jpg
   de.jpg
   Големина на датотека:
   3.6 KB
   Прегледи:
   10
  На TIGERWOMAN31SK, street_chic и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 7. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Hypnose
  [​IMG]
   
  На foREVer и 9gagger им се допаѓа ова.
 8. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  [​IMG] Pur Blanca Blush- Avon

  [​IMG]Touch of Pink- Lacoste
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  За секојдневна употреба, овие два од Forever 21

  [​IMG]
  [​IMG]
  А за посебни моменти

  [​IMG]
   
  На elizabetta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: