Каква миризба ви пречи?

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
оууу you have no idea колку одвратно изглеа евтин парфем особено на недоволно чисто тело. Башка ако е некој сладуњав изнафлитан/а а после тоа под пазуви мириса на тутун пред се`. XVII th century France :D
у тој случај нафатлинот поубаво мириса (puke)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Од кај да почнам...
Мирис на мишки гнасни испотени измешани со мирис (демек не се сеќава дека се немиени), мирис на пцовисано животно особено во лето, мирис на мувла, мирис на комбуха (не знам зошто, кога бев трудна повраќав од нејзиниот мирис), мирис на свежо месо, мирис на смрдени нозе...сигурно нешто заборавив....
 
Последна промена:

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Темава теман ми е за у моментов. Не ни знам од што е мирисот, нешто прегорено. Од штеќерот каде што се пушта бојлерот почна да искача една толку грозна миризба, некоја комбинација на веце и мртво. Ауууууууу едно време нагон на повраќање почна да ми доаѓа...
 

Lana98

Нов член
7 август 2014
7
3
3
28
Јас ја мразам миризбата на свинско месо и миризбата на цигари (puke)
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Бидејќи сум доста осетлива на миризби, не можам со сигурност да кажам точно која ми пречи. Некогаш знае да ми пречи и некој парфем, доколку е прејак, но ужасно се нервирам од смрдливи чорапи. Понекогаш од миризби знае и вц шољата да ми е најбољи друг на одреден период.
 

Lettie

Нов член
4 јануари 2015
15
3
3
Skopje
Oхоо, има повеќе..
чад од цигари, пот, смрдливи нозе (особено во лето), канализација, секакво месо..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner