Каде планирате да се запишете во средно училиште?

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Па не би рекол. Можеби нема, но и не е добро да се утепуваш од сабајле до вечер. Сепак се зима неколку пати повеќе за разлика од некои други професии.
Се зема ама дури да најдеш работа...
 

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Ќе си бараш со време... За некои работи вреди да се помачиш особено за иднината. :)
 

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Дали некој може да ми каже каков е кадарот во Јосип Броз Тито и Корчагин?? Дали наставниците се строги или... :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Нема шанси под кирија -.- а роднини во таа околина немам. Ама ако одам втора смена не ми смета ако треба со повеќе автобуси, проблемот е ако сум прва, а никој немам ни за да прашам ама ќе размислам
Немој да гледаш автобусите ..гледај тоа ти што го сакаш...
Јас имам правно пред нос..на 15 мин од дома...Ама јас се возам 2 аати по автобуси зашто сакав баш во тоа школо...
А не па ти размислуваш за нешто сосема трето.... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Дали некој може да ми каже каков е кадарот во Јосип Броз Тито и Корчагин?? Дали наставниците се строги или... :)
Сите професори во така пореномирани школи како ЈБТ,Корчагин,Медицина,Борис,Карев,Орце се водат како строги...
Но во тоа школо има 100 професори и секој професор си е сам за себе...
Генерално неможеш да земеш ....
Затоа моја преорака не се плаши оди ,труди се,бори се...:)
 

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Луѓеееее, помагајте... Се двоумам помеѓу овие две училишта за во средно. Гимазија дефинитвно.. тоа ми е одлучено, ама незнам која од овие две. Јас сум за Корчагин, но има многу песимистички критики, демек биле све бубалици и било тешко, а во Јосип Броз биле дигнати, нафурани и сл. Мислам средно е, мора да биде потешко, штом двете се гимназии мора да биде исто. Ве молам за ваше мислење. Патем Корчагин ми е поблиску. :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
(facepalm)
Emoticon-Facepalm.gif
facepalm.gif
facepalm.gif
FacePalm.gif

212879.gif
duh-doh.gif


па дури и анкета за гласање... Денешнава младина незнае што сака.... Пак да се вратам во 2005 пак ќе се запишам овде
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Луѓеееее, помагајте... Се двоумам помеѓу овие две училишта за во средно. Гимазија дефинитвно.. тоа ми е одлучено, ама незнам која од овие две. Јас сум за Корчагин, но има многу песимистички критики, демек биле све бубалици и било тешко, а во Јосип Броз биле дигнати, нафурани и сл. Мислам средно е, мора да биде потешко, штом двете се гимназии мора да биде исто. Ве молам за ваше мислење. Патем Корчагин ми е поблиску. :)
чек' не разбрав
ова прашуваш за оваа или следната школска година?
оти оваа веќе одамна почна.... колку шо знам :unsure