1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде можам да најдам? (општо)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 22 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Абе побарај им го преостанатиот зејтин од Синеплекс, стави малку густин/восок and voila :p
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Каде има вакви ланчиња , најдов во една златара но цената е многу.
  A-Set-of-Two-Pieces-Men-s-font-b-Military-b-font-Army-Stainless-Steel-Blank.jpg zp29478-020-1x.jpg
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Позади ЈБТ, во редот на МВР има продавница за оружје и јас таму еднаш си земав такви и си порачав да ми изгравираат нешто. Но, тоа беше уште во 2005-2006 и кој знае дали сеуште прават. Чинеа 300 или 350 и беа баш оригинал војнички, не вакви исполирани како на сликата што ја имаш прикачено. :D
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  хехе фала многу, ќе побарам таму. А за сликава- првата што ја имав во пс ја ставив хаха
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Dog tags имаше имаше позади гтц во антикварницата, ама беа стари некои веројатно од втора свеЦка.
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  има на ebay !!

  има вакви ако не си нашла уште во сити мол ,има една продавница !
   
  #276 Mnogo Bitno, 3 март 2015
  Последна промена од модератор: 3 март 2015
 7. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Каде можам да најдам стаклени теглички, по можност да се затвораат со плутени тапи, (за зачини чување ми се)?
   
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Во Џамбо има еден куп такви теглички со какви сакаш тапи, дизајни и големини.
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Благодарам.
  Само уште да не бев 100+ километри од Скопје.
  А во Џамбото во Битола има? Оти кога бев последен пат не најдов.
   
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  За тоа Џамбо и мислев. Јас видов сега пред некој ден имаше разни и јас од таму си имам купено еден куп теглички за зачини и такви работи.
  А има и низ онакви продавници како и да се викаат кај што продаваат тањири, шољи, чаши, украси. Или види и во во Гари и такви слични кинески продавничиња ако има низ твојот град.
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: