Каде можам да најдам? (општо)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Дечки, има некаде во градов сеуште да се продаваат Lush производи? Не се сеќавам дека имам видено во подолг период... Да бидам поконкретна, им го барам Popcorn Lip Scrub производот. Или не мора да биде popcorn баш, знам дека имаат и некои други ароми.

Отвори ја прикачената датотека 23087
Абе побарај им го преостанатиот зејтин од Синеплекс, стави малку густин/восок and voila :p
 
  • Like
Реакции: MissChievous

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Каде има вакви ланчиња , најдов во една златара но цената е многу.
A-Set-of-Two-Pieces-Men-s-font-b-Military-b-font-Army-Stainless-Steel-Blank.jpg zp29478-020-1x.jpg
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Каде има вакви ланчиња , најдов во една златара но цената е многу.
Отвори ја прикачената датотека 23089 Отвори ја прикачената датотека 23090
Позади ЈБТ, во редот на МВР има продавница за оружје и јас таму еднаш си земав такви и си порачав да ми изгравираат нешто. Но, тоа беше уште во 2005-2006 и кој знае дали сеуште прават. Чинеа 300 или 350 и беа баш оригинал војнички, не вакви исполирани како на сликата што ја имаш прикачено. :D
 
  • Like
Реакции: BlackTulip

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
789
1,103
Позади ЈБТ, во редот на МВР има продавница за оружје и јас таму еднаш си земав такви и си порачав да ми изгравираат нешто. Но, тоа беше уште во 2005-2006 и кој знае дали сеуште прават. Чинеа 300 или 350 и беа баш оригинал војнички, не вакви исполирани како на сликата што ја имаш прикачено. :D
хехе фала многу, ќе побарам таму. А за сликава- првата што ја имав во пс ја ставив хаха
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
има на ebay !!

има вакви ако не си нашла уште во сити мол ,има една продавница !
 
Последна промена од модератор:

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Каде можам да најдам стаклени теглички, по можност да се затвораат со плутени тапи, (за зачини чување ми се)?
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Каде можам да најдам стаклени теглички, по можност да се затвораат со плутени тапи, (за зачини чување ми се)?
Во Џамбо има еден куп такви теглички со какви сакаш тапи, дизајни и големини.
 
  • Like
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Во Џамбо има еден куп такви теглички со какви сакаш тапи, дизајни и големини.
Благодарам.
Само уште да не бев 100+ километри од Скопје.
А во Џамбото во Битола има? Оти кога бев последен пат не најдов.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Благодарам.
Само уште да не бев 100+ километри од Скопје.
А во Џамбото во Битола има? Оти кога бев последен пат не најдов.
За тоа Џамбо и мислев. Јас видов сега пред некој ден имаше разни и јас од таму си имам купено еден куп теглички за зачини и такви работи.
А има и низ онакви продавници како и да се викаат кај што продаваат тањири, шољи, чаши, украси. Или види и во во Гари и такви слични кинески продавничиња ако има низ твојот град.
 
  • Like
Реакции: Ditto+Maker