1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде е членот?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Selma, 15 март 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  каде е ГоспоТ? :D
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Тука сууум, обрвски факултет ова она...... :gus
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stenak

  Stenak Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  84
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Dr.Gonzo добро море буљаш, ти планираш некогаш да се уклучиш знаеш дека имаме недовршени работи.
  Ах гад дејмет, ју мадафакр бастер.
   
  На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  А бе имаше еден VULKAN-PEPEL:zelen
  Кaj го однема навечер секад праеше шема на сите теми:eek:
   
 6. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Kaј што зборевме за чет таму беше
   
  На Alex M., parvati и Scars31 им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  dadada tj dn besHe tuja, isti tj dn mi lajkna statuz i gu snema : )
  zaljubena e ona, doznaf od biljanini izvori : ) hhh
   
  На Mila Kunis, melpomena, Alex M. и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ма каде се сите...
  Некако ги снема...Нема некоја дискусија...
  Почна да опаѓа зашто вака :confused:

  Ааа и Dr.Gonzo го нема...многу ретко :confused:
  :)
   
  На Dr.Gonzo и Luckky им се допаѓа ова.
 10. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809

Сподели: