Каде денес најчесто се запознаваат младите?

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Другово е сељачко, што? Ќе излезе он/а надвор или во дискотека да се начука ѓоа магаре и ќе дојде селска фаца да ти праи муабет. Пффф...неписмењаци, сигурно не ја откриле магијата на фејсбук. |-(
во алкохолот е храброста ;) после 5 пива имаш храбост нема трема ..
во мое време похрабите дирекно им приоѓаа и ги залапуваа девојките :)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
абе ајде не ме заебавај, се срами на 21 год, па не е 15 годишен :)
Машки не се срамете бе! :banghead
посебно ако е убава немаш храброст, абе се си сака време и кај машките постапно расте самоувереноста, е после првата врска на сите им е полесно :cool:
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
зошто не во живо пример автобус продавница парк на кеј
  • на фејсбук
  • на форум.......
  • а некои онака....ќе се запознаат кога ќе се судрат во брзање на улица......
  • или па младичот ќе и понуди чадор на дожд.........
  • ....манијачиш...па бараш брпј од неа.... и титкаш...пораче ова она...запознавање.....
  • не дај боже в библиотека
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
како се запознаваат сега има брз начин на фб и пишеш
сакаш ли или не ??
и ке ти каже....да или не...а натаму си знаеш...тоа значи е денешно време
а да и пријдеш да девојка...па и девојка на машко...
лошото е прво и едноставно се гледа...стил,начин на живот и најбитнтните работи ( пари,кола,слава )
додека никој не гледа на карактер што имаш у себе...и дали си паметен или си празен ко шупелка...
 
  • Like
Реакции: WomanInRed

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
е тука ве чекав ;) зошто фб зошто не во живо и од каде знаеш дека потенцијалниот партнер не чатува и не комуницира и со други потенцијални кандидатки, вака бар во живо друго е .
Мада интернетот има иден потенцијал за градење на врски али може сум стар зато ми изгледа некако извештачено прво запознавање на фб ипак во живо е друго .
во алкохолот е храброста ;) после 5 пива имаш храбост нема трема ..
во мое време похрабите дирекно им приоѓаа и ги залапуваа девојките :)
Си сфатил буквално. Поентата на сарказмот во постот ми е таа. Зошто не во живо?
И јас сум против социјалните мрежи. Не само што не се добива правата перцепција за личноста, не само што секој изгледа најпаметен со цитати најдени на гугл и најубав со слики преработени во 100 програми, туку и колку само врски се уништуваат поради тоа што газињата им мрдаат на страна, си сакаат две столчиња, макар и на „зафрканција“ и за разонода.
Ама јбг, од некоја причина се нема храброст за во живо. Плус појако е ваљда да се создава нереална слика за себе од зад монитор, отколку да се разменат два муабета во живо. :unsure
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Ах, дај нека се врати тоа време! :)
еднаш така се имав јако испијането ми се допаѓаше едно девојче многу пусто не знаев како да и пристапам со разговор млад бев неискусен а многу ми се допаѓаше си викам во умо ич или брич.
и отидов ја фатив за рака да ја носам надвор за да ја бацам ама никако не ми доаѓаше колку сум се срамел таа вечер :biggrin
така да спонтано уз муабет е најдобар начин за запознавање.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
како се запознаваат сега има брз начин на фб и пишеш
сакаш ли или не ??
и ке ти каже....да или не...а натаму си знаеш...тоа значи е денешно време
а да и пријдеш да девојка...па и девојка на машко...
лошото е прво и едноставно се гледа...стил,начин на живот и најбитнтните работи ( пари,кола,слава )
додека никој не гледа на карактер што имаш у себе...и дали си паметен или си празен ко шупелка...
е како бе еве ја прифаќаш за пријател и одма и вели ај со мене ;) ???
а тоа другото пари кола абе некогаш се џабе ако не те сака
 
  • Like
Реакции: cakar_ulav

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Си сфатил буквално. Поентата на сарказмот во постот ми е таа. Зошто не во живо?
И јас сум против социјалните мрежи. Не само што не се добива правата перцепција за личноста, не само што секој изгледа најпаметен со цитати најдени на гугл и најубав со слики преработени во 100 програми, туку и колку само врски се уништуваат поради тоа што газињата им мрдаат на страна, си сакаат две столчиња, макар и на „зафрканција“ и за разонода.
Ама јбг, од некоја причина се нема храброст за во живо. Плус појако е ваљда да се создава нереална слика за себе од зад монитор, отколку да се разменат два муабета во живо. :unsure
и коа небил чичко зукенбер имало неверства, така да кој си е пот ој пат ќе тера :cool:
а инаку јас до сега сум запознал многу девојчиња од фб или форуми али сум немал до сега врска од тој тип
сите врски ми биле со девојки кои сум ги запознал во живо (кафулina, парк, кеј дискотеки )