Искушение за прељуба

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Па што ако другата девојка повеќе го заслужува отколку ти?
Што ако му биде подобро со нејзе?
Од каде знаеш дека не те изварал?
Дали знаеш дека баш во долги врски се врши повеќе прељуба отколку кога се оди на кратки стази?

А што ако падне метеор и сите умреме???? А што ако падне даска и те удри по глава???
еееее мие људи смо најнеблагодарните суштества во вселенава не само во светов. Никоаш не задоволни од тоа што го имамо. Не мислим да ти мењавам мислење, твој живот си е.

Фала богу дечко ми е од поконзервативните па и јас и он сме задоволни пред се од душата на другиот па потоа и физичкиот контакт што е дел од врската.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А што ако падне метеор и сите умреме???? А што ако падне даска и те удри по глава???
еееее мие људи смо најнеблагодарните суштества во вселенава не само во светов. Никоаш не задоволни од тоа што го имамо. Не мислим да ти мењавам мислење, твој живот си е.

Фала богу дечко ми е од поконзервативните па и јас и он сме задоволни пред се од душата на другиот па потоа и физичкиот контакт што е дел од врската.

Ми избегнуваш прашања.Премногу филозофираш а толку многу директни прашања ти поставив.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Па што ако другата девојка повеќе го заслужува отколку ти?
Што ако му биде подобро со нејзе?
Од каде знаеш дека не те изварал?
Дали знаеш дека баш во долги врски се врши повеќе прељуба отколку кога се оди на кратки стази?
-ако имало друга сигурно нема да останел 8 години со мене, и иднина со мене да планира;
-не викам дека со мене му е најдобро, но може и не сака да ризикува да го изгуби она што го има и сака;
-сигурна сум зашто имам потполна доверба во него, да било така ќе дознаев до сега;
-од една долга врска до друга долга врска има разлика, некои вараат, други не вараат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ecce

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Ми правеле и ќе правам.Да убаво е :)
Дали ти некогаш си била во врска со некој што го сакаш, ама едноставно се повеќе и повеќе дечкото те игнорира/нервира/избегнува да решавате проблем.
Дали ти дошло некогаш да се издуваш во најмала рака или пак да посегнеш по друг дечко?

Изневерив мил мој Шмекси. Точно во таква ситуација се најдов и попуштив. Моето каење нема крај. После тоа бев најнезаодовлна личност на планетава, празна, глупава. Слабост во момент и ете , каење и нечиста совест засекогаш.

Додека можам ќе зборувам дека тоа не е начин, не е фер, не е никако никако решение за ништо. Кога ќе ги погазиш сопствените вредности си погазил се. Но ова не е твој проблем, очигледно твојата совест е на прошетка во зелена ливада.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, ecce and melpomena

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Секој ден? По 2-3 пати? Браво бе машино, оди на работа од 8 до 8 и клецкај 3 пати секој ден :D

Збориме за тоа дека здосадува долга врска и дека особено ако си и прв на некоја женска, т.е си и ја земал невиноста верувај дека таа нема да остане со тебе до крај на животот.

Има една народна поговорка, ја знаеш? :)

ако ти е телото во топ форма ќе издржиш јас на 29 години терам ко машина не ти па шо си помлад од мене
дека се заситува човек од долга врска тоа држи малку али ќе напраиш пауза
и друга работа таја девојка шо си ја скинал го цени тоа
така да не ти држи народната ;)
шо демек таја шо примила 100 е почиста од таја шо примила неколку :pusi, пак ти е глуп муабетов се мислам дека влечи фрустрации од некој девојка шо те заебала али затоа е искуство брате за следната да биде подобр од предходната ако ако нон стоп газиш на мини фајде немаш од тоа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ecce

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
-ако имало друга сигурно нема да останел 8 години со мене, и иднина со мене да планира;
-не викам дека со мене му е најдобро, но може и не сака да ризикува да го изгуби она што го има и сака;
-сигурна сум зашто имам потполна доверба во него, да било така ќе дознаев до сега;
-од една долга врска до друга долга врска има разлика, некои вараат, други не вараат.

Браво за дечкото и за ризикот кој го сноси моментално :D

Јас се имам изгорено.Ама баш буквално во секоја смисла на зборот.И сум си ветил дека додека ме држат нозе ќе мењам женски повеќе од што менувам чорапи.
И мое право на избор е, не би требало да етикетирате/дискриминирате како тетовчанката или што и да е погоре, плус да ми фрла клетви :D
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Изневерив мил мој Шмекси. Точно во таква ситуација се најдов и попуштив. Моето каење нема крај. После тоа бев најнезаодовлна личност на планетава, празна, глупава. Слабост во момент и ете , каење и нечиста совест засекогаш.

Додека можам ќе зборувам дека тоа не е начин, не е фер, не е никако никако решение за ништо. Кога ќе ги погазиш сопствените вредности си погазил се. Но ова не е твој проблем, очигледно твојата совест е на прошетка во зелена ливада.

мене ме интересира една работа
ако сакаш одговорими ако не не мора
дали се соочивте послем тоа и дали ти прости ??
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Изневерив мил мој Шмекси. Точно во таква ситуација се најдов и попуштив. Моето каење нема крај. После тоа бев најнезаодовлна личност на планетава, празна, глупава. Слабост во момент и ете , каење и нечиста совест засекогаш.

Додека можам ќе зборувам дека тоа не е начин, не е фер, не е никако никако решение за ништо. Кога ќе ги погазиш сопствените вредности си погазил се. Но ова не е твој проблем, очигледно твојата совест е на прошетка во зелена ливада.

Зошто да се каам кога самата дозволила да го направам тоа.Ако толку сум и значел и ако сакала да ме задржи немало да ме нервира.
И во тој момент на агонија си вртиш настара пријателка си ја викаш и не се каеш.Кој ja eбе бе, она мене ќе ме нервира.Нека се нервира сеа она.

ако ти е телото во топ форма ќе издржиш јас на 29 години терам ко машина не ти па шо си помлад од мене
дека се заситува човек од долга врска тоа држи малку али ќе напраиш пауза
и друга работа таја девојка шо си ја скинал го цени тоа
така да не ти држи народната ;)
шо демек таја шо примила 100 е почиста од таја шо примила неколку :pusi, пак ти е глуп муабетов се мислам дека влечи фрустрации од некој девојка шо те заебала али затоа е искуство брате за следната да биде подобр од предходната ако ако нон стоп газиш на мини фајде немаш од тоа

Човече неам време :D Ни рака да удрам камоли да имам секс. Се радувам ко циганче на лепак коа ќе дојде време за секс :D
Кој цени денес? Некоја си што си ја запознал пред 3 години и затоа што си ја скинал ќе те цени? Не зезај.
Не бе, објективно си зборам.
И намерно боцкам затоа што сите се прааат наивни, невини и чесни.Као они не направиле прељуба и си ги сакаат дечковците till the end.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
мене ме интересира една работа
ако сакаш одговорими ако не не мора
дали се соочивте послем тоа и дали ти прости ??

Тоа не е важно. Има ли полошо од тоа сам на себе да не си простуваш??? Многу лошо чувство. И после толку време не заборавив да се лутам на себе секој ден. Оваа болка моја за некого апсурдна затоа што тоа го прави секој ден без да му трепне око, ја споделив само тука со вас. Сега ја затворам повторно.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Браво за дечкото и за ризикот кој го сноси моментално :D

Јас се имам изгорено.Ама баш буквално во секоја смисла на зборот.И сум си ветил дека додека ме држат нозе ќе мењам женски повеќе од што менувам чорапи.
И мое право на избор е, не би требало да етикетирате/дискриминирате како тетовчанката или што и да е погоре, плус да ми фрла клетви :D

Што ризик носи? тој нека биде среќен што има девојка како мене:D, и нека биде благодарен што не наишол на некоја како твојата бивша.
Прави што сакаш со колку што сакаш оди, ама немој заради некоја што така ти направила, да мислиш дека сите девојки се исти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ecce and Oleri