Искушение за прељуба

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
си имате стабилна и сериозна врска, но наеднаш во вашиот живот се појави некоја особа која ќе успее да ве заведи ќе го прифатите ли предизвикот ???
ќе прифатите ли врска со таја особа и покрај тоа што го знаете фактот дека сте во стабилна врска :kafe
Сте се довеле ли некогаш во таква ситуација ??
 
  • Like
Реакции: emzzy

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не. Не сум бил во таква ситуација и зависи од ситуацијата во која би се наоѓал како ќе изреагирам.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Стабилна врска,сериозна врска.....ај јас ке речам,врска со личност која ја сакам и почитувам и со која сум била подолго време.
Изневерување?
И изневерувањето е релативна работа.
За некој е изневерување може да биде и флертувањето.
Се прашувам што е полошо,физичкото изневерување или психичкото без директни контакти со одредената личност.
Дали ако сум со некого во подолга врска а притоа ми се јавиле чувства за друга личност,кои беа само краткотраен занес но сепак доволен за да извесен период придонесат да мислам дека треба со оној со кој сум во врска дури и да раскинам.Дали тоа е изневерување?
Секако дека е,без разлика што не сум дозволила да дојдам до физички контакт со новата личност,јас сепак во мислите некого изневерив.Значи не зборам за повремен мерак по одреден комшија,колега....,туку за ситуација во која си бил краткотрајно заљубен во две личности а и двете ти возвракале.
Искушениа има многу а само од нас зависи дали ке им потклекнеме или ке се воздржиме.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
И покрај тоа што сум во долга врска, не сум паднала во искушение, а сум била во такви ситуации но сум останувала цврсто на нозе:) мислам што треба да барам преку леб погача :giggle кога имам кај партнерот се што сакам, што имам потреба од друг? ако сум будала па тоа да го сторам.
 
  • Like
Реакции: ecce

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
си имате стабилна и сериозна врска, но наеднаш во вашиот живот се појави некоја особа која ќе успее да ве заведи ќе го прифатите ли предизвикот ???
ќе прифатите ли врска со таја особа и покрај тоа што го знаете фактот дека сте во стабилна врска :kafe
Сте се довеле ли некогаш во таква ситуација ??
Сериозна врска на 18/19/20/21/22 години my ass.
Баш во тој период треба да имаме повеќе женски со цел да дознаеш што точно сакаме.Значи треба да пројдеме низ многу карактери за да точно дознаеме која е за нас.
Од тука произлегува о прељубата.
Си имам женска, се е океј.Доаѓа друга женска, поубава, со поголеми цицки, задник, со перверзни усни и се запрашуваш :
-Што ако ми е поубаво со оваа?
И тука почнува се.
Бар кај мене.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Сериозна врска на 18/19/20/21/22 години my ass.
Баш во тој период треба да имаме повеќе женски со цел да дознаеш што точно сакаме.Значи треба да пројдеме низ многу карактери за да точно дознаеме која е за нас.
Од тука произлегува о прељубата.
Си имам женска, се е океј.Доаѓа друга женска, поубава, со поголеми цицки, задник, со перверзни усни и се запрашуваш :
-Што ако ми е поубаво со оваа?
И тука почнува се.
Бар кај мене.
И после сте сакале поштени девојки, со ваков таков карактер - my ass. Море само спонзоруши за вас му е мајката. Нека ви го исцицка мајчиното млеко низ нос за еден бакнеж по тие перверзни усни за ЕПП.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Да не постоеа такви јебозовни госпогици, јас до сега ќе бев женат со дете или две деца, ќе штедев за одмори место за журки, ќе читав весници наместо да се коцкам, ќе дркав на комшивките и на другарките од женами место да бркам млади пичина, ќе одев на скромен пикник со скара место да прајме живи свирки со другариве и да пушиме штрафови, ќе одев да играм табла место на бокс, ќе се гришев за брковите место за телото, во фонтаната ќе си чував карпус да се лади наместо пиво, ќе немав предизвик да скокам на банџи односно ќе бев кукавица 100%, ќе одев на работа во 7:50 а не како сега во 10 (некогаш и не одам), ќе одев на театар место на пена парти, ќе одев на сериозна отмена вечера со сопругата во ресторан место на Ван Бурен, ќе спиев со долги пижами да не ме фати грбот а сега спијам и гол и на отворено небо ако треба, ќе одев на плажа со фамилијата во 5 после јакото сонце а сега после 12 наполноќ со месечината, ќе гледав премногу романтични филмови наместо порничи, и едно многу заебано ќе морав да спијам секоја вечер на истиот кревет со истата жена во истата соба.
Да живеат јебозовните госпогици.