Иднината на форумот

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
А да се решите ти и миссот да одите малку на обука кај Јами или кај Лена,Маја и има уште две овде што си ја знаат работата?
Кога даваш предлог, очекувано е да образложиш и зошто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Struggler

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
А да се решите ти и миссо
да одите малку на обука кај Јами или кај Лена,Маја и има уште две овде што си ја знаат работата?
А Орхидејке немој за Електра така да збориш,она си е најреална и многу работи учам од неа,многу си ја сакам бидејќи е уникатна и нема влакна на јазикот а и признај има одлична смислам за хумор. (Плус без неа весникот не би бил толку посебен)
@MissChievous е вредна модераторка,која постојано е присутна и исекогаш ги брише на време укаканите темички.
Е сеа само се согласувам за Алтаир дека малце треба да се совземе од коментари и да се влетува ко џокер у покер,ама мислам дека со тек на време и он ќе се смени на добро,ќе примени бар една од многуте критики.
:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and diva orhideja

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Ќе ве замолам само дискусиите да бидат конструктивни.
Доколку се забега во препукувања и дрски кометнари ќе бидеме приморани да ја затвориме темата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
31
Ќе ве замолам само дискусиите да бидат конструктивни.
Доколку се забега во препукувања и дрски кометнари ќе бидеме приморани да ја затвориме темата.
Админе, јас мислам дека модераторите ги водат темите и муабетите во сосема еден крив, поинаков правец, односно провоцираат, а која им е целта не знам.
Во неколку наврати приметив баш дека ептен сакаат да се закаќаат и ти го зимаат секое зборче на заб, се фаќаат за тоа нешто од реченицата, а пример тоа било најнебитното нешто. :) Еве анализирај низ темиве и ќе видиш дека е така. А нема ни за анализирање, очигледно е.

А, да. И мислам дека не треба да ја затворите темата,нека остане оваа тема каде што би можеле да се препуцаваме без бришења на мислењата и кој што сака и има нека си каже. Темата е многу убава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and diva orhideja

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Админе, јас мислам дека модераторите ги водат темите и муабетите во сосема еден крив, поинаков правец, односно провоцираат, а која им е целта не знам.
Во неколку наврати приметив баш дека ептен сакаат да се закаќаат и ти го зимаат секое зборче на заб, се фаќаат за тоа нешто од реченицата, а пример тоа било најнебитното нешто. :) Еве анализирај низ темиве и ќе видиш дека е така. А нема ни за анализирање, очигледно е.

А, да. И мислам дека не треба да ја затворите темата,нека остане оваа тема каде што би можеле да се препуцаваме без бришења на мислењата и кој што сака и има нека си каже. Темата е многу убава.
Јас ги анализирав твоите мислења низ темиве по твое барање и забележав дрскост, тролање и навреди. А нема ни за анализирање, очигледно е. Се согласувам со она што ти го пиша @ipopovski. Така да, сега да ти доделиме некој казнен поен?

А, да. И јас мислам дека темава не треба да се брише, одлична е. Но тука дискутираме како ја гледаме иднината на форумов, а не се обидуваме да тераме сеир и да навредуваме членови, меѓу кои и модераторите. Доколку нешто не ти се допаѓа кај некој модератор или сакаш некоја промена, дај го мислењето тука, секако без дрскост и навреда. Поздрав!
 

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
31
Јас ги анализирав твоите мислења низ темиве по твое барање и забележав дрскост, тролање и навреди. А нема ни за анализирање, очигледно е. Се согласувам со она што ти го пиша @ipopovski. Така да, сега да ти доделиме некој казнен поен?

А, да. И јас мислам дека темава не треба да се брише, одлична е. Но тука дискутираме како ја гледаме иднината на форумов, а не се обидуваме да тераме сеир и да навредуваме членови, меѓу кои и модераторите. Доколку нешто не ти се допаѓа кај некој модератор или сакаш некоја промена, дај го мислењето тука, секако без дрскост и навреда. Поздрав!
Но, јас не сум модератор и не ни сакам да бидам, ниту пак вие сакате јас да бидам. Во моите мислења никого не навредувам јас, ниту пак тролам, барем не намерно. Додека модераторите тоа го прават намерно. Ако не сите, барем неколку. И да, ако мислите дека треба да си освојам поенчиња, дајте ми ги. Или ако мислите дека треба да ме банирате перманентно, исто сторете го тоа. Но, да бидеме реални тоа баш вас и не ви одговара. Доколку сите членови почнете да ги казнувате, што би било. Форумов без членови, не би бил форум. Туку би се собрале само модератори и админи и би си пишувале.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Јас ги анализирав твоите мислења низ темиве по твое барање и забележав дрскост, тролање и навреди. А нема ни за анализирање, очигледно е. Се согласувам со она што ти го пиша @ipopovski. Така да, сега да ти доделиме некој казнен поен?
Што всушност покажува дека тој член е дојден тука да го омаловажува и обезвреднува форумот и неговите останати членови, а не сериозно да дискутира на темата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Но, јас не сум модератор и не ни сакам да бидам, ниту пак вие сакате јас да бидам. Во моите мислења никого не навредувам јас, ниту пак тролам, барем не намерно. Додека модераторите тоа го прават намерно. Ако не сите, барем неколку. И да, ако мислите дека треба да си освојам поенчиња, дајте ми ги. Или ако мислите дека треба да ме банирате перманентно, исто сторете го тоа. Но, да бидеме реални тоа баш вас и не ви одговара. Доколку сите членови почнете да ги казнувате, што би било. Форумов без членови, не би бил форум. Туку би се собрале само модератори и админи и би си пишувале.
Да не бегаме од темата, доколку сметаш дека во некое мислење некој модератор прекршил некое правило, имаш опција пријави.
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Не е до ЦБ, до форум како интернет платформа е. Сега е врема на социјални медиуми а и животот не е тој што беше пред 3-4 години. Македонија, бар како таква знаеме дека заостанува зад светот па и форумите некако сеуште живеат но тоа е поради порталите кои ги имаат и од каде црпат спонзорства. Ниеден форум освен газдата (влечеќи преку порталот) немал ама баш никаков финансиски бенефит од водењето и постоењето на истиот. Ниеден админ, суп-мод или мод на ниеден македонски форум не добил ама баш ништо од форумот каде што го тепал своето слободно време. ВО оваа 2015 за да форум стане поактивен и попознат не е потребна само добра воља на газди, администрација, членови. Треба многу кеш, многу платен/неплатен маркетинг. Правилен таргет на членстово (средношколци, студенти, младина воопшто). Ќе рече некој споделување на интернет е добро, за мене тоа е само она што можеби по 10-15 години ќе е стандард маркетинг во Македонија, за сега сеуште тука важат прилог во вести, секунди во ЕПП, билборд на улица, флаер во рака/сандаче, реклама на такси/градски...
Орхидеја, извини ама добронамерно молам за празно место после интерпункција...