1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игра на годината

Дискусија во форумот 'Игри' започната од turop, 26 ноември 2012.

 1. Marinna

  Marinna Староседелец

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  160
  годинава најмногу Angry Birds i Fruit Ninja :D
   
  На turop и The puss in boots им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Blades of Time
  World of warcraft : Wrath of The Lich King 3.3.5a
   
 3. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Исто така голем замав имаше и Mafia 2,те враќа во едно старо време после втората светска војна во Америка.многу реално.
   
 4. Илариа

  Илариа Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 декември 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  41
  Sims 3
   
  На Azda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Azda

  Azda Нов член

  Зачленет на:
  22 декември 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
 6. Никола. Лазаров

  Никола. Лазаров Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 ноември 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  10
  Најиграна оваа година и секоја година најиграни игри се PES или FIFA ,а понекогаш може да биде и игра со пукање (акција).


  ____________________________________

  Boza baci ciglu i budi oprezan :igra
   
 7. Azda

  Azda Нов член

  Зачленет на:
  22 декември 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
 9. Azda

  Azda Нов член

  Зачленет на:
  22 декември 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
 10. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  На фејсбук baby world хахахаххахахахах :D
   

Сподели: