1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зошто денешните бракови се осудени на пропаст ?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Ѕвездичка, 28 јуни 2017.

 1. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Некои од расправиите ми изгледаат смешни.Не сакаат да се потрудат да останат заедно и лесно потпаѓаат под влијание на родителите.Само ме чуди како може девојките да се посилни во смисла сакаат самостоен живот,можат да прифатат промени,а машките не сакаат.Ретко кој од машките да сака настрана да живее и да живее самостојно.Исто и во бракот.На крај се завршува со одговорот Погрешен избор.
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не сме сите охриѓани. Позз. :zelen
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  хахаха е кога ќе си навртиш нешто тоа е :D
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,007
  Brakot i lugjeto vo brakot se podlozni na evolucija.Taka ako dvajcata ne se trudat ili samo edniot se trudi togash kako i sekoja relacija od bilo koj vid pagja vo kriza i izumiranje. Lugjeto se nesvesni za toa dolgo vreme i koga ke se razbudat od nekoja letargicna sostojba, veke proshol vozot. Koga eden proshol se cheka drug voz.
   
  На Iris* и Ѕвездичка им се допаѓа ова.
 5. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Недоверба,непочит,кажување невистини ете затоа
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Ете конечно повеќе од 3ипол збоора,а и мислава ти држи има логика..
  А да бидеме отворени и не досадни во пишувањето јас мислам дека проблемот е во тоа што на велико си сакаат да се плескаат и во голем процен парите се главна причина и сето тоа е = на ИНТЕРЕС, нели не кај сите само кај 80-90%.
   
  На malecka и Stojne им се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Лажеш не е затоа.
   

Сподели: