Зошто денешните бракови се осудени на пропаст? | Црнобело Форум

Зошто денешните бракови се осудени на пропаст?

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Некои од расправиите ми изгледаат смешни.Не сакаат да се потрудат да останат заедно и лесно потпаѓаат под влијание на родителите.Само ме чуди како може девојките да се посилни во смисла сакаат самостоен живот,можат да прифатат промени,а машките не сакаат.Ретко кој од машките да сака настрана да живее и да живее самостојно.Исто и во бракот.На крај се завршува со одговорот Погрешен избор.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,351
3,041
1,133
Brakot i lugjeto vo brakot se podlozni na evolucija.Taka ako dvajcata ne se trudat ili samo edniot se trudi togash kako i sekoja relacija od bilo koj vid pagja vo kriza i izumiranje. Lugjeto se nesvesni za toa dolgo vreme i koga ke se razbudat od nekoja letargicna sostojba, veke proshol vozot. Koga eden proshol se cheka drug voz.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Недоверба,непочит,кажување невистини ете затоа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pink Panther

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Ете конечно повеќе од 3ипол збоора,а и мислава ти држи има логика..
А да бидеме отворени и не досадни во пишувањето јас мислам дека проблемот е во тоа што на велико си сакаат да се плескаат и во голем процен парите се главна причина и сето тоа е = на ИНТЕРЕС, нели не кај сите само кај 80-90%.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malecka and Stojne