1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Заборавени другари

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Selma, 4 март 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Имам, нормално дека имам.
  Се уште не сум се покајала што тие се сега заборавени...
  Не ги барам, не гледам добра причина за да ги побарам.
  Можеби некогаш повторно ќе ни се спојат животите.
   
  На cece17 и Ludaca им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  некогаш подобро е да се заборават отколку да му го лижиш задникот.... не знам дали има вистински другари стварно
   
  На Ludaca, N|ghtmare_f и 990Freak им се допаѓа ова.
 3. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  и ја имам една другарка која учеше со мене до 3 одд сите ја сакавме се ни бешее супер секој ден се глеавме од малоо дека и плус исто одд ама во 4то си отиде во Лондон првата год ни пишуваше писма ама после ја снема скроз и до ден денес неможам да ја најдам ни на фб ни нигде а и да ја најдам којзнае дали ке ја препознам :nah
   
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  така да да се навратиме на темава....заборавените "другари", заборавени се со причина:rolleyes
   
  На Ludaca и Scars31 им се допаѓа ова.
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Имам многу " другарки и другари"...... кои заборавија дека постојам, без некоја посебна причина. :(
  Секогаш те повредуват најблиските :confused:
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Посебните, не се заборавени,
  во никој случај.
  Иако животот не носи по различни патишта
  посебните другари и другарки,
  живеат во мене.
  Не секогаш мислам на нив,
  но иако долго време ги немам видено
  имам чувство дека се тука,
  како вчера да сум ги видела последен пат.
  Кога имаме можности се гледаме,
  си правиме да ни е убаво,
  збориме за се и сешто,
  и повторно секој си оди по својот пат..
  Таа една средба е доволна да знаеме дека сме тука, дека сме ние, дека сме истите..

  Си ги сакам тие луѓе...
   
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Кога отидов во прво одделение, ја запознав Ели. Седеше до мене, делевме ужинка, цртавме, се дружевме и заедно растевме. Пошто и двете имаме браќа, една на друга си бевме сестри. При крајот на основно, нејзината мајка почина и со татко и се преселија во друга населба и од тогаш изгубивме контакт. Во средно запознав многу пријателки, но ни една толку блиска како што ми беше таа. Секогаш мислев каде е, што прави и колку добро ми би дошло нејзино присуство кога прв пат вистински се заљубив, кога ми беше скршено срцето..
  После матура,и јас се преселив во друга населба. Живеев неколку месеци без да си ги знам комшиите. Еден ден кога идев накај продавница, на скали пред мојот стан ја сретнав нејзе, мојата најдобра пријателка од детството. Не само што ја сретнав после 4 години, него излезе дека живее во истата зграда, во станот до мојот. Од тогаш станавме неразделни, заедно јадевме, спиевме, искачавме.. Делевме се. Пак си бевме неразделни како некогаш. Никогаш не сум имала таков однос и такво пријателство како со нејзе. На моменти ептен ми недостига. Сега сме пак разделени, но овој пат поради убава причина. Ели е среќно мажена и има еден прекрасен бебуш.
   
  На monika88 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  исто имав другарче до 2-ро одд замина за австралија првите неколку години ни пишуваше и му пишувавме писма,потоа не заборави и сега после толку години дојде на гости и се заборавил,не ме ни поздравува
   
 9. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Никој не сум заборавил, само чекам кога ќе се видам со нив, тоа е инстинкт од внатре нешто кога ќе ти каже, од душата произлегува.;)
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Имав една другарка Сара се викаше
  бевме неразделни се додека она не се пресели од мојата населба поминаа 10 години и сеуште ја немам видено ни најдено
  таа беше мојата најблиска другарка во детството
   

Сподели: