1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Заборавени другари

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Selma, 4 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Насловот не е многу добар за тоа што ќе го напишам.
  Сите верувам дека имаме некој другар од детството, но сме изгубиле контакт и не сме се виделе со години. Идејава ја добив од мајка ми, денес пронајде другарка со која си праќале писма пред 20 и неколку години. Мајка ми ја бараше долго време на нет и таа ја барала и еве денес конечно се најдоа.

  Имате ли вие некој заборевен другар од детството?
  Ги имате ли пронајдено или го барате?
   
  На Ludaca, Boyka, TheFrisb и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Да имам заборавен другар од детството..тој замина да живее во друг град а на времето бевме најдобри другарчиња и се слушавме некое време ама сеа едно 5,6 години нит иам чуено нит слушнато нешто за него..со да кажам со срека нека му е..
   
 3. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Имам другарка од детството што сега на улица не ме познава. Се разминуваме, и викам здраво како помала и ми врти глава :) Хах..не знам стварно што е работата, ништо не сум и згрешила. Еднаш пишувавме на chat (facebook) и се` си беше супер, онака општи муабети шо има ново, како е што е..и сега на улица не само мене туку и на сестра ми и на братучед ми ни врти глава.. Проста :)
  А некои други и немам баш..мајките и татковците ни се друго тие веќе мажени и женети со деца па одамна немале време за да се видат со некои другарки или другари и конечно се нашле денес..
  Ние барем имаме време за сите ^^
   
  На ZmajChe, Ludaca и Гонзо им се допаѓа ова.
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Хахаха проста :D тоа е. Јас имам еден заборавен другар се знаевме година дена па се пресели во друг град и го најдов на фејсбук и му пишувам еднаш на чат ми вика не ме познава. Го отерав во пенис и го избришав. Прост :)
   
  На MATEJA, cece17, Nightmare_f и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Имав една најверна другарка, замина во Италија, пред 8 години, од тогаш се нема вратено ја немам ни видено, фб нема изгледа, ја барам, но нема :( многу ми е мака, а со неа бев заедно 10 години, од мали нозе, заедно пораснавме, шетавме, бркавме симпатии :biggrin ехх времиња :rolleyes
   
  На cece17, Ludaca, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ќе ја најдеш, мама после 20 и неколку години најде. Ќе најдеш и ти. :)
   
  На ZmajChe и Caci им се допаѓа ова.
 7. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  Имам неколку, но сум прекинала контакт по своја воља, затоа што така сметам дека е најправилно.
  Не се каам, на тие луѓе местото им е во минатото, иако директно ништо не ми згрешиле.:)
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Искрено,не заборавам другари вистински...Но,ако ми згрешат никогаш нема да биди исто. Си ги сакам моите другари и ги поздравувам (inlove):sram
   
  На Ludaca и ZmajChe им се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Заборавена другарка, во која бев вљубен...нешо ми е на студии во СКП, па си велам да си ја викнам да бувниме едно кафе :) онака :)
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Имам другарка што си живеевме ептен додека не се пресели во Скопје, па така изгубивме скроз контакт.. :/ Ја нема ни по фејсбукот никаде ја нема :(
  Другар другарка ми замина Шведска и се гледаме еднаш годишно..
  А еден другар замина од мојот живот без збор и никогаш повеќе не се врати - ШТЕТА..
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: