Заборавени другари

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Насловот не е многу добар за тоа што ќе го напишам.
Сите верувам дека имаме некој другар од детството, но сме изгубиле контакт и не сме се виделе со години. Идејава ја добив од мајка ми, денес пронајде другарка со која си праќале писма пред 20 и неколку години. Мајка ми ја бараше долго време на нет и таа ја барала и еве денес конечно се најдоа.

Имате ли вие некој заборевен другар од детството?
Ги имате ли пронајдено или го барате?
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,632
113
Македонија
Да имам заборавен другар од детството..тој замина да живее во друг град а на времето бевме најдобри другарчиња и се слушавме некое време ама сеа едно 5,6 години нит иам чуено нит слушнато нешто за него..со да кажам со срека нека му е..
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Имам другарка од детството што сега на улица не ме познава. Се разминуваме, и викам здраво како помала и ми врти глава :) Хах..не знам стварно што е работата, ништо не сум и згрешила. Еднаш пишувавме на chat (facebook) и се` си беше супер, онака општи муабети шо има ново, како е што е..и сега на улица не само мене туку и на сестра ми и на братучед ми ни врти глава.. Проста :)
А некои други и немам баш..мајките и татковците ни се друго тие веќе мажени и женети со деца па одамна немале време за да се видат со некои другарки или другари и конечно се нашле денес..
Ние барем имаме време за сите ^^
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Имам другарка од детството што сега на улица не ме познава. Се разминуваме, и викам здраво како помала и ми врти глава :) Хах..не знам стварно што е работата, ништо не сум и згрешила. Еднаш пишувавме на chat (facebook) и се` си беше супер, онака општи муабети шо има ново, како е што е..и сега на улица не само мене туку и на сестра ми и на братучед ми ни врти глава.. Проста :)
А некои други и немам баш..мајките и татковците ни се друго тие веќе мажени и женети со деца па одамна немале време за да се видат со некои другарки или другари и конечно се нашле денес..
Ние барем имаме време за сите ^^
Хахаха проста :D тоа е. Јас имам еден заборавен другар се знаевме година дена па се пресели во друг град и го најдов на фејсбук и му пишувам еднаш на чат ми вика не ме познава. Го отерав во пенис и го избришав. Прост :)
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Имав една најверна другарка, замина во Италија, пред 8 години, од тогаш се нема вратено ја немам ни видено, фб нема изгледа, ја барам, но нема :( многу ми е мака, а со неа бев заедно 10 години, од мали нозе, заедно пораснавме, шетавме, бркавме симпатии :biggrin ехх времиња :rolleyes
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Имав една најверна другарка, замина во Италија, пред 8 години, од тогаш се нема вратено ја немам ни видено, фб нема изгледа, ја барам, но нема :( многу ми е мака, а со неа бев заедно 10 години, од мали нозе, заедно пораснавме, шетавме, бркавме симпатии :biggrin ехх времиња :rolleyes
Ќе ја најдеш, мама после 20 и неколку години најде. Ќе најдеш и ти. :)
 
  • Like
Реакции: ZmajChe and Caci

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
29
Имам неколку, но сум прекинала контакт по своја воља, затоа што така сметам дека е најправилно.
Не се каам, на тие луѓе местото им е во минатото, иако директно ништо не ми згрешиле.:)
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Искрено,не заборавам другари вистински...Но,ако ми згрешат никогаш нема да биди исто. Си ги сакам моите другари и ги поздравувам (inlove):sram
 
  • Like
Реакции: Ludaca and ZmajChe

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Заборавена другарка, во која бев вљубен...нешо ми е на студии во СКП, па си велам да си ја викнам да бувниме едно кафе :) онака :)
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Имам другарка што си живеевме ептен додека не се пресели во Скопје, па така изгубивме скроз контакт.. :/ Ја нема ни по фејсбукот никаде ја нема :(
Другар другарка ми замина Шведска и се гледаме еднаш годишно..
А еден другар замина од мојот живот без збор и никогаш повеќе не се врати - ШТЕТА..
 
  • Like
Реакции: Ludaca