Заборавам да...

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
пред спиење заборавам да го програмирам телевизорот за да се исклучи и се случува некогаш и сабајле кога ќе станам телевизорот уште да работи :confused:
исто така заборавам светла да исклучам, обавезно заборавам пенкало за нашколо.... :p
обично не сум "склеротична" ретко заборавам и ситници и поголеми работи, ама овие работи што ги наведов обавезно ги заборавам :p

И да, заборавам да уживам во животов, да се радувам и да ценам ситници...Но чувствувам дека се поправам на ова поле, многу работи што ми се случија ме натераа токму спротивното да почнам да го правам : )
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Заборавам да побрзам со работите што ги правам. Обично ќе погледнам на саат и ќе видам дека имам уште 4 минути да излезам за да стигнам отприлика на време и ќе убрзам. И после минута ќе си успорам и ќе си се вратам на старото темпо.

Истотака заборавам да вратам повици или пораки. Или пак да обрнам внимание на колку пари трошам и колку јадам. Од последниве две секогаш завршувам со чувство на само-омраза после тоа.

Ама се трудам да го сменам тоа. Нека ми биде New Year's Resolution.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Заборавам да исклучам фејсбук, едноставно се заборавам по компјутеров..
Заборавам да научам и заборавам да си ги извршам домашните и работните задачи.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and Marchisio

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Повеќето работи ги запишувам во тефтер.Интересно е што ако пример запишам дека во 15:00 сум на ручек во боними со останатите тогаш доаѓам и јадам.
Ако не запишам не му е**м матер се губам како невиност на екскурзија па во 3 и 10 ми ѕвонат да ми кажат дека требало да јадам.
Заборавам да изгасам светла по дома.Како окта свети станот кога се враќам навечер дома.
Заборавам да исклучам бојлер.
Заборавам да купам леб, иако сум изнакупил се друго освен леб.
Заборавам родендени, слави, итн итн.
Ама не ми се лути никој :D :D
 
  • Like
Реакции: ~ Скарлетка ~