Еротски хороскоп

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Биковите и Девиците се добри партнери за Јарците, а Стрелците сепак им се премногу авантуристи за иден заеднички живот - вака вика за јарците ама кај мене не му работи баш напротив сакам спротивности...
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
а Стрелците сепак им се премногу авантуристи за иден заеднички живот..

Еее на ова ке ти речам вака ... ние сме авантурисити ама ко ке се заљубиме сакаме и почитуваме ... ако викат не сме сериозни во намерите .. сепак секој еден ден се смирва ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Еее на ова ке ти речам вака ... ние сме авантурисити ама ко ке се заљубиме сакаме и почитуваме ... ако викат не сме сериозни во намерите .. сепак секој еден ден се смирва ..
јарците тешко ги изразуваат своите чувства ама премногу сакаат и се премногу лојални... така да мислам дека ниту еден друг знак не сака колку јарецот...
 

maculka

Полноправен Член
24 февруари 2012
60
89
18
ааа за девициве скоро се е точно (барем за мене) освен ова местово за водење љубов :giggle
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
место за водење љубов е голф терен? па можно е пошо јарците не се некој авантурсити ама секогаш знаат да изненадат...
и јас сум јарец,се изнасмеав кога прочитав за голф теренот хахаххаха

јарците тешко ги изразуваат своите чувства ама премногу сакаат и се премногу лојални... така да мислам дека ниту еден друг знак не сака колку јарецот...
јас како јарец секогаш отворено ги изразувам чувствата,јас неможам да правам лице или сакам или не сакам некој,а кога сакам сакам со цело срце и душа....но многу зависи од подзнакот.....секој јарец не е ист ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Македонец

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Бик

Биковите се бескрајно романтични, но подеднакво сакаат страствена врска и авантура. Лесно можете да ги освоите со изглед и слатки зборови за да им го подигнете егото, но вистински ги привлекуваат мускули и добар парфем. Имено, Биковите сакаат се да пробаат, помириснат и допрат па добриот парфем е неопходен.
За успешно партнерство со Бик треба да имате многу големо трпение. За да започнат сериозна врска им треба многу време да размислат, но кога конечно ќе се одлучат за една личност, подготвени се да направат се за да имаат мирна врска или брак. Сексот им е многу важен и за него одвојуваат многу време.
Омилен мирис: интезивни парфеми со ориентални нијанси
Кој им одговара? Биковите имаат добра врска со Јарци и Девици. Најдобри пријатели бараат во Раковите, додека Водолиите ги фасцинираат, но поради различниот карактер, не можат да се сложат.
Боја со која освојува: виолетова
Место за водење љубов: парфимерии, ресторани
Омилена храна: пршута
Афродизијак: масло во комбинација од маслиново масло, ментол и темјан
Ерогени зони: врат, раменици, образи
Цвеќе: јоргован

Интересно дел точно :D
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
јас како јарец секогаш отворено ги изразувам чувствата,јас неможам да правам лице или сакам или не сакам некој,а кога сакам сакам со цело срце и душа....но многу зависи од подзнакот.....секој јарец не е ист ...

Такви сме јарците ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
што е вистина, си е.... Сексот го сметаат за најприродна работа! ПА НОРМАЛНО....
само не би имала секс во музиеј или кино... повеќе сум кон приватноста и не сакам некој да ми наиде...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi