1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Еротски хороскоп

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Hip.Hop_MKD, 26 февруари 2012.

 1. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Точно за мене, Девица...особено она за папокот :biggrin
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Исто и јас. (happy)

  Во потполност се согласувам !
   
  На Hip.Hop_MKD, Lily, The_melnicanecot и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Место за водење љубов: музеј, книжара, кино хахаха - НЕ! :D
   
  На mAcIkA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  место за водење љубов е голф терен? па можно е пошо јарците не се некој авантурсити ама секогаш знаат да изненадат...
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  џабе не сте хардкор како нас Девиците... Место за водење љубов: музеј, книжара, кино..... уште не можам да се изнасмеам :rofl
   
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  а шо викаш за ова Место за водење љубов: саем, црква, продавници цркви???????? dafuq????
   
  На Hip.Hop_MKD, Luckky и mAcIkA им се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  хаахахахаха - you made my day!
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Горди стрелци:mstickle
  Иначе се ми е погодено:trepka Уште да ми се исполни местото за водење љубов :smug
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  и менееееееееееееееееее :wub
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Горди не горди со водолии си одговарате :cool:
   
  На Aaliyah и ema09 им се допаѓа ова.

Сподели: