Еминем

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Порано го мразев многу. Секој втор имаше маичка Еминем. Кога ги направи последниве два албуми го засакав. :D Песните топ му се на тие албуми.
 
  • Like
Реакции: Avona Vi

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
28
Добар MC,добар изведувач,језда мене и не ми прави кејф толку,освен тоа имам чувство дека веќе премногу е исфорсиран. Не дека не вреди,туку има многу други MC-ја што исто така го заслужиле тоа внимание. Последните 2 албума не ми се сфиѓаат затоа што почна да го губи она саркастичното и циничното што го имаше во него до некој степен. А и колаборациите со шкљ артисти не ветуваат дека ќе се врати на она што беше.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
134
1,053
Eminem mi e omilen raper . Site pesni mu gi sakam . Edno vreme duri i bev opsednata mislam , po cel den na slusalki samo Eminem vrtese :giggle posebno Not Afraid , Love the way i Toy soldiers gi sakam