Еминем | Црнобело Форум

Еминем

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
n28462547187_827042_1042.jpg
Еминем е роден под името Маршал Брус Метерс на 17 Октомври, 1972 год. во Сент Џозеф, Мисури, како син единец на Дебора Нелсон Метерс-Бригс и Маршал Брус Метерс Јуниор. Има корени кои водат од Англија и Германија. Неговиот татко го напуштил семејството кога Еминем имал 18 месеци, па затоа бил израснат само од неговата мајка во голема сиромаштија. Се до неговата 12-та година, немал постојано место на живеење, бидејќи постојано се преселувал низ различни градови во Мисури, се до неговото конечно доаѓање во Ворен, населба во Детроит.
Дискографија

 • Infinite (1996)
 • The Slim Shady LP (1999)
 • The Marshall Mathers LP (2000)
 • The Eminem Show (2002)
 • Encore (2004)
 • Relapse (2009)
 • Recovery (2010)
Филмографија

 • Da Hip-Hop Witch (2000)
 • The Wash (2001)
 • 8 Mile (2002)
 • Have Gun - Will Travel (2007)
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Oд малечка го сакам ... т.е од 7мо оделение :) а моментално сум заразена со
песната ми е прејака !! ако оргиналот е од роксет !:sreken
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and Avona Vi

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Слим Шејди.
Го обожавам типов едноставно. Толку ми е убаво кога ќе му ги слушам песните.. Не би да двоел али Relapse и Recovery му се најдобри според мене. Се пронаоѓам во некои од песните ептен. Имав и блуза со неговиот лик, ама смалена ми е сеа за жал. Му го имам глеано и филмот 8 Mile. Што се има поминато низ животот.. секоја чест за тоа како се има справено.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Had a dream I was king, I woke up, still king! :)
Пораснав со човеков! Омилени:

 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Avona Vi

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
23
Куманово
и ја га слушам човека од 6 одделение, расну сс њега, има доста песме напишани за негову керку, незнам тачно која година беше, али мораше да иде у калифорнију изгледа куде што га запознаја Др. Дре он му помогнаја около продукцију и све тој, све до 2003 мислу дека беше, кт победи на греми авардс сс песму Lose Yourself и од тг е познат. Еминем е едн од ретки рапери кои су прифатени од црну и белу расу на људи заедно. Жал ми е за човека што све е мораја да преживи али исто се и много радују зашто е успејаја и покрај тој што сви биле против њега. Едно време е имаја проблеми и сс дрогу, една од њима е мет. Можда сте приметиле дека много ретко ги прикажуе емоцие, скоро никад не се смее и не се радуе. Преко овуј песму можете да дознаете за тој како му е помогнаја Дре:
туј опишуе га живот како мораја стално да гу оставља керку му за да може да работи:
овај песма опишуе какв му е бија почетак и дека се борија и не га променија стил ради некои пропали продукцие