1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Еминем

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Avona Vi, 23 февруари 2012.

 1. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  [​IMG] n28462547187_827042_1042.jpg
  Еминем е роден под името Маршал Брус Метерс на 17 Октомври, 1972 год. во Сент Џозеф, Мисури, како син единец на Дебора Нелсон Метерс-Бригс и Маршал Брус Метерс Јуниор. Има корени кои водат од Англија и Германија. Неговиот татко го напуштил семејството кога Еминем имал 18 месеци, па затоа бил израснат само од неговата мајка во голема сиромаштија. Се до неговата 12-та година, немал постојано место на живеење, бидејќи постојано се преселувал низ различни градови во Мисури, се до неговото конечно доаѓање во Ворен, населба во Детроит.
  Дискографија

  • Infinite (1996)
  • The Slim Shady LP (1999)
  • The Marshall Mathers LP (2000)
  • The Eminem Show (2002)
  • Encore (2004)
  • Relapse (2009)
  • Recovery (2010)
  Филмографија

  • Da Hip-Hop Witch (2000)
  • The Wash (2001)
  • 8 Mile (2002)
  • Have Gun - Will Travel (2007)
   
  На Marchisio, fighter и Hexasto им се допаѓа ова.
 2. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Oд малечка го сакам ... т.е од 7мо оделение :) а моментално сум заразена со песната ми е прејака !! ако оргиналот е од роксет !:sreken
   
  На Marchisio и Avona Vi им се допаѓа ова.
 3. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Слим Шејди.
  Го обожавам типов едноставно. Толку ми е убаво кога ќе му ги слушам песните.. Не би да двоел али Relapse и Recovery му се најдобри според мене. Се пронаоѓам во некои од песните ептен. Имав и блуза со неговиот лик, ама смалена ми е сеа за жал. Му го имам глеано и филмот 8 Mile. Што се има поминато низ животот.. секоја чест за тоа како се има справено.
   
  На WomanInRed, foREVer и ema09 им се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  еминем го слушам у 4-5 одд..
  али првите албуми на еминем се многу поразлични такада првите албуми ми се свигаат повише :)
   
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Омилени   
  На Marchisio и Avona Vi им се допаѓа ова.
 6. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Had a dream I was king, I woke up, still king! :)
  Пораснав со човеков! Омилени:


   
  На Avona Vi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
   
  На Kiki-kiki, Marchisio и Avona Vi им се допаѓа ова.
 8. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
   
  На Marchisio и Avona Vi им се допаѓа ова.
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  и ја га слушам човека од 6 одделение, расну сс њега, има доста песме напишани за негову керку, незнам тачно која година беше, али мораше да иде у калифорнију изгледа куде што га запознаја Др. Дре он му помогнаја около продукцију и све тој, све до 2003 мислу дека беше, кт победи на греми авардс сс песму Lose Yourself и од тг е познат. Еминем е едн од ретки рапери кои су прифатени од црну и белу расу на људи заедно. Жал ми е за човека што све е мораја да преживи али исто се и много радују зашто е успејаја и покрај тој што сви биле против њега. Едно време е имаја проблеми и сс дрогу, една од њима е мет. Можда сте приметиле дека много ретко ги прикажуе емоцие, скоро никад не се смее и не се радуе. Преко овуј песму можете да дознаете за тој како му е помогнаја Дре:

  туј опишуе га живот како мораја стално да гу оставља керку му за да може да работи:

  овај песма опишуе какв му е бија почетак и дека се борија и не га променија стил ради некои пропали продукцие
   
  На Kiki-kiki, WomanInRed и Avona Vi им се допаѓа ова.

Сподели: