1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Евровизија

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Да Каљопа е учителка за тие таму шо пееја сите,ама се избрука на 03:04 коа се фана за гушата да се стиска за да вресне,тоа не и требаше.Сепак најкатастрофа песна грците имаа,такви осмо коа бев праќаа и уште праќаат како не им се смачи не знам.А погоре глеам сте ги нападнале нешто ХХL,мене таа песна од глава ми нема излезено и има повеќе прегледи и лајкови од Дона,е сеа "за да го потсетаааааам"беше фејл ама натингс перфект ениуеј.
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  ххл беа одлична опција во 2000 пошо беа тогашни анонимуси (мање више). Проблемот настана што ги напуваа со публицитет, а вежби и подготовки ни за лек. Башка да не споредувам сега, имам учено со Марија од ХХЛ и Тамара Тодевска нижо музичко, едната со другата неспоредливи се. Песната како и да е, беше баш погодена за евровизија.
  Грците заедно со оние пред нив беа со најслаб настап. Од првата вечер само 3 песни ми влегоа вака во глава од кои само една ми е фаворит - Холандија. Се` останато заедно со русија личеше едно те исто.
  Втората вечер за нијанса подобро, бар што се тиче одреден жанр на поспори песни. Али пак.... 60 % не ги запамтив, Белгијката ми беше симпатична, украинката, бугарката, нешто србинката.... другото као јајце на јајце. И грузија само затоа што беа по малку налудничави. Ама ништо посебно.
  Се` на се` многу слаб репертоар оваа година. Ако се брзи, тогаш се техно, ако се спори, тогаш се некои квази ријана-баладици. Само за споредба - минатата година имаше широка лепеза на жанрови. Оваа, исто како и 2014 многу слаба. Холанѓаните вадеа све. :zelen
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Конечно Македонија прва во нешто на Евровизија. Не се пласира во финале зошто ќе требаше таму свадбата да ја прават, па скапо ќе им се фатеше. Со среќа да им е на младенците. Му е гајле на Јана си беше на Евровизија, кажа дека е бремена, ја запросија си се спрема за свадба.
  Како ќе го јадам Виктор за ова леле леле :rofl :zelen(star).
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Слаб настап и катастрофален PR.
  Ништа ново на овој земљи небеској.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ние имавме светска песна и на крај ништо, Никогаш повеќе нема да го пуштам ова ср*ње!
   
  На Pisces му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Толку ни е капацитетот гледано екипно без разлика кој настапува,од финансиска гледна точка па и од сите останати..
  Нашиве водители и новини не кажуваат детањи за капацитетот и проценки на професионален план се занимаваат кој е труден и кој месец е,кај ќе прави свадба и какви покани ќе има па тоа на никој не го интересира искрно вака :facepalm2
   
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  Јас да си кажам дека многу , поточно ич не пратев, само на јутјуб видов некоја песна и од Белгија ми е убава :) :)
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Каква светска бе, катастрофа ни беше песната. До сега највисок пласман со Елена Ристеска имавме.
  Никогаш нема да се пласираме во финале, а не па да победиме. Не сме за на евровизија, а политики тука најмногу има. Македонија дома да си седи наредна година најубаво :zelen(star).
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Твое мислење мене песната ми е прејакааааа! Сите шо поминаа беа со мизерни песни!
  Ние треба да си се повлечиме оти очигледно е дека не не сакаат таму иако имаме премоќна песна не поминавме ни финале треба да се стави крај на фестивалот ЕвроШИТИЈА за Македонија. :D
   

Сподели: