Евровизија

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Да Каљопа е учителка за тие таму шо пееја сите,ама се избрука на 03:04 коа се фана за гушата да се стиска за да вресне,тоа не и требаше.Сепак најкатастрофа песна грците имаа,такви осмо коа бев праќаа и уште праќаат како не им се смачи не знам.А погоре глеам сте ги нападнале нешто ХХL,мене таа песна од глава ми нема излезено и има повеќе прегледи и лајкови од Дона,е сеа "за да го потсетаааааам"беше фејл ама натингс перфект ениуеј.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да Каљопа е учителка за тие таму шо пееја сите,ама се избрука на 03:04 коа се фана за гушата да се стиска за да вресне,тоа не и требаше.Сепак најкатастрофа песна грците имаа,такви осмо коа бев праќаа и уште праќаат како не им се смачи не знам.А погоре глеам сте ги нападнале нешто ХХL,мене таа песна од глава ми нема излезено и има повеќе прегледи и лајкови од Дона,е сеа "за да го потсетаааааам"беше фејл ама натингс перфект ениуеј.
ххл беа одлична опција во 2000 пошо беа тогашни анонимуси (мање више). Проблемот настана што ги напуваа со публицитет, а вежби и подготовки ни за лек. Башка да не споредувам сега, имам учено со Марија од ХХЛ и Тамара Тодевска нижо музичко, едната со другата неспоредливи се. Песната како и да е, беше баш погодена за евровизија.
Грците заедно со оние пред нив беа со најслаб настап. Од првата вечер само 3 песни ми влегоа вака во глава од кои само една ми е фаворит - Холандија. Се` останато заедно со русија личеше едно те исто.
Втората вечер за нијанса подобро, бар што се тиче одреден жанр на поспори песни. Али пак.... 60 % не ги запамтив, Белгијката ми беше симпатична, украинката, бугарката, нешто србинката.... другото као јајце на јајце. И грузија само затоа што беа по малку налудничави. Ама ништо посебно.
Се` на се` многу слаб репертоар оваа година. Ако се брзи, тогаш се техно, ако се спори, тогаш се некои квази ријана-баладици. Само за споредба - минатата година имаше широка лепеза на жанрови. Оваа, исто како и 2014 многу слаба. Холанѓаните вадеа све. :zelen
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Конечно Македонија прва во нешто на Евровизија. Не се пласира во финале зошто ќе требаше таму свадбата да ја прават, па скапо ќе им се фатеше. Со среќа да им е на младенците. Му е гајле на Јана си беше на Евровизија, кажа дека е бремена, ја запросија си се спрема за свадба.
Како ќе го јадам Виктор за ова леле леле :rofl :zelen(star).
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Слаб настап и катастрофален PR.
Ништа ново на овој земљи небеској.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Ние имавме светска песна и на крај ништо, Никогаш повеќе нема да го пуштам ова ср*ње!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pisces

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Толку ни е капацитетот гледано екипно без разлика кој настапува,од финансиска гледна точка па и од сите останати..
Нашиве водители и новини не кажуваат детањи за капацитетот и проценки на професионален план се занимаваат кој е труден и кој месец е,кај ќе прави свадба и какви покани ќе има па тоа на никој не го интересира искрно вака (facepalm)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Јас да си кажам дека многу , поточно ич не пратев, само на јутјуб видов некоја песна и од Белгија ми е убава :) :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Ние имавме светска песна и на крај ништо, Никогаш повеќе нема да го пуштам ова ср*ње!

Каква светска бе, катастрофа ни беше песната. До сега највисок пласман со Елена Ристеска имавме.
Никогаш нема да се пласираме во финале, а не па да победиме. Не сме за на евровизија, а политики тука најмногу има. Македонија дома да си седи наредна година најубаво :zelen(star).
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Каква светска бе, катастрофа ни беше песната. До сега највисок пласман со Елена Ристеска имавме.
Никогаш нема да се пласираме во финале, а не па да победиме. Не сме за на евровизија, а политики тука најмногу има. Македонија дома да си седи наредна година најубаво :zelen(star).
Твое мислење мене песната ми е прејакааааа! Сите шо поминаа беа со мизерни песни!
Ние треба да си се повлечиме оти очигледно е дека не не сакаат таму иако имаме премоќна песна не поминавме ни финале треба да се стави крај на фестивалот ЕвроШИТИЈА за Македонија. :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Налетав на „интересна“ петиција за Васил да не не претставува оваа година на Евровизија поради тоа што, нели, некаде во позадина на спотот го имало бугарското знаме. Вертикално поставено ама. :rofl
Петицијата ја потпишале скоро 12.000 луѓе...
Некако сепак ме влече дека повеќе игра улога фактот што е геј, ама па и тој, kai trgnal gej so bugarski pasos be da ja kvari majcica Makedonija cccc.