Евровизија

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Па за разлика од засипнатион Влатко Илиевски и Елена Ристевска која не можеше да дише кога пееше ,а и толку разбира, Калиопи беше одлична ,а и не може да ги споредуваме ...
Елена и Влатко ни беа нај голема грешка , па ако е за зборење и јас ќе зборам нема да се пее ,така и со Русинка , абе за нигде !
Калиопи си е Калиопи ,да не беше нешто песната посебна ама певлива за разлика од предходите горе споменати ! :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Па за разлика од засипнатион Влатко Илиевски и Елена Ристевска која не можеше да дише кога пееше ,а и толку разбира, Калиопи беше одлична ,а и не може да ги споредуваме ...
Елена и Влатко ни беа нај голема грешка , па ако е за зборење и јас ќе зборам нема да се пее ,така и со Русинка , абе за нигде !
Калиопи си е Калиопи ,да не беше нешто песната посебна ама певлива за разлика од предходите горе споменати ! :svirka
За ова си сосем во право. Нина рајна беше еден од најкатастрофалните настапи после ХХЛ и овој од претходната година. Но реално Калиопи веќе доаѓа до период кога треба да зима пензија. Гласот почнува да и` варира, песната што ја испрати беше налик на хитови од Веселото штурче 88ма, нема веќе сила да истрпи брз ритам и голем притисок, а евровизијата за жал тоа и го бара. Добра си беше како судијка во реалити шоу.
Од друга страна младиот кадар е сосема потиснат кај нас. Или настапува на некакви си ријалити шоуа кои се еквивалент на малолента проституција, или тезгари во некој клуб.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Elena do sega bila najdobro plasirana, jas bi rekla samo so nea utka ne napravi Makedonija. Pa so cicki rastureni i so kratki pantoloncija, samo taka MK ke privlece vnimanie. Mene epten seksi mi bese Elena i bas fino bese oblecena :cool: ne mozi sekok taka, pa ke mrci.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Елена не е утка за полуматурантите кој ја имаат на зид во детска соба залепено одма до Џастин , како прво малата не може и не знае да дише , дишеше како да плива крал на суво ,па од средно водно се гледаше кој знае како звучело во живо ...за срамота...
Елена е да си пее по диско некое , во здраво Македонијо,кај баб Рада итн , да мешаме баби и жаби !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
A koj ke pratis ti na evrovizija, Vaska Ilieva. Aj sedi tamu, Elena imase najdobar plasman, ama makedoncinja ne znaete da cenite. Nikoj nema ni da stigne do finale, a ne pa da se plasira tolku visoko ;)
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Па Елена и Влатко не сигурно , Лозаноски Влатко пре би или Емил Арсов, Тамара моќни гласови ,а сигурно не нив 2ца ,а има и уште многу кој не би ги пратил ,кога би се прашувал јас нормално .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
693
1,103
Од неколку што ги слушнав вчера, бугарската ми беше така евровизиска, а инаку австралиската ми остави впечаток како за прво слушање...Сепак многу малку песни слушнав, 5-6 :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@MNOGO BITNO ај смири си ги малце хормоните. Ме потсеќаш на напален тинејџер шо го одбила некоја јака цура па сеа хејта по сите убави женски. Не мора да навредуваш никого, ако нешто не ти се свиѓа само кажи си и не се расправај со глупи тези кој бил како Бибер или не. Па на крај краишта и да е како Бибер, дечкото не пее лошо, популарен е ... кај се твоите ѕвезди што ги спомна во претходните коментари? Едниот од нив и не претставуваше еднаш на евровизија ако се сеќаваш па ништо не направи. Факт е дека со Елена имавме најдобар пласман. Помири се со тоа, океј?
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,785
801
1,133
Skopje
Другар да не се дрогираш бе ти ? :D
Јас кажувам како што е и многу добро ги знам ,а ако ти е некој секси можеш да си го удриш на таа/тој , јас зборам за евровизиски настап ,вокална способност и искуство ,а не за секс ,а тоа што те потсеќам на напален си во право ,а на тинејџер не си :*
Тоа е природно и одлика на машкост ,а Никој не рече дека Бибер пее лошо или колку да напишеш само нешто ?!
Па не може да направи нормално ,а па овие не можат ни да пробаат да направат ,затоа имаш маратон од 4 од 25 мислам и од 41 км ,е сега за кој си способен ќе трчаш и не ми држи предавања мене за естрадава наша со 30% се дружам и се знае која тегла е мувлосана која не е ,а ти што гледаш по новини и тв е друго ! ;):cool:
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Се знаеше дека ќе излези оти песната е булшит
а Каљопа има најмоќниот вокал на овие простори така да не се сомневавме дека песната ќе ја изведеше прекрасно ама џабе коа немаш уба песна тоа е
Русија,Австралија,Унгарија,Франција или Шпанија би биле победници една од нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф