1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Евровизија

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Па за разлика од засипнатион Влатко Илиевски и Елена Ристевска која не можеше да дише кога пееше ,а и толку разбира, Калиопи беше одлична ,а и не може да ги споредуваме ...
  Елена и Влатко ни беа нај голема грешка , па ако е за зборење и јас ќе зборам нема да се пее ,така и со Русинка , абе за нигде !
  Калиопи си е Калиопи ,да не беше нешто песната посебна ама певлива за разлика од предходите горе споменати ! :svirka
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  За ова си сосем во право. Нина рајна беше еден од најкатастрофалните настапи после ХХЛ и овој од претходната година. Но реално Калиопи веќе доаѓа до период кога треба да зима пензија. Гласот почнува да и` варира, песната што ја испрати беше налик на хитови од Веселото штурче 88ма, нема веќе сила да истрпи брз ритам и голем притисок, а евровизијата за жал тоа и го бара. Добра си беше како судијка во реалити шоу.
  Од друга страна младиот кадар е сосема потиснат кај нас. Или настапува на некакви си ријалити шоуа кои се еквивалент на малолента проституција, или тезгари во некој клуб.
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Elena do sega bila najdobro plasirana, jas bi rekla samo so nea utka ne napravi Makedonija. Pa so cicki rastureni i so kratki pantoloncija, samo taka MK ke privlece vnimanie. Mene epten seksi mi bese Elena i bas fino bese oblecena :cool: ne mozi sekok taka, pa ke mrci.
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Елена не е утка за полуматурантите кој ја имаат на зид во детска соба залепено одма до Џастин , како прво малата не може и не знае да дише , дишеше како да плива крал на суво ,па од средно водно се гледаше кој знае како звучело во живо ...за срамота...
  Елена е да си пее по диско некое , во здраво Македонијо,кај баб Рада итн , да мешаме баби и жаби !
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  A koj ke pratis ti na evrovizija, Vaska Ilieva. Aj sedi tamu, Elena imase najdobar plasman, ama makedoncinja ne znaete da cenite. Nikoj nema ni da stigne do finale, a ne pa da se plasira tolku visoko ;)
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Па Елена и Влатко не сигурно , Лозаноски Влатко пре би или Емил Арсов, Тамара моќни гласови ,а сигурно не нив 2ца ,а има и уште многу кој не би ги пратил ,кога би се прашувал јас нормално .
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  Од неколку што ги слушнав вчера, бугарската ми беше така евровизиска, а инаку австралиската ми остави впечаток како за прво слушање...Сепак многу малку песни слушнав, 5-6 :D
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  @MNOGO BITNO ај смири си ги малце хормоните. Ме потсеќаш на напален тинејџер шо го одбила некоја јака цура па сеа хејта по сите убави женски. Не мора да навредуваш никого, ако нешто не ти се свиѓа само кажи си и не се расправај со глупи тези кој бил како Бибер или не. Па на крај краишта и да е како Бибер, дечкото не пее лошо, популарен е ... кај се твоите ѕвезди што ги спомна во претходните коментари? Едниот од нив и не претставуваше еднаш на евровизија ако се сеќаваш па ништо не направи. Факт е дека со Елена имавме најдобар пласман. Помири се со тоа, океј?
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Другар да не се дрогираш бе ти ? :D
  Јас кажувам како што е и многу добро ги знам ,а ако ти е некој секси можеш да си го удриш на таа/тој , јас зборам за евровизиски настап ,вокална способност и искуство ,а не за секс ,а тоа што те потсеќам на напален си во право ,а на тинејџер не си :*
  Тоа е природно и одлика на машкост ,а Никој не рече дека Бибер пее лошо или колку да напишеш само нешто ?!
  Па не може да направи нормално ,а па овие не можат ни да пробаат да направат ,затоа имаш маратон од 4 од 25 мислам и од 41 км ,е сега за кој си способен ќе трчаш и не ми држи предавања мене за естрадава наша со 30% се дружам и се знае која тегла е мувлосана која не е ,а ти што гледаш по новини и тв е друго ! ;):cool:
   
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Се знаеше дека ќе излези оти песната е булшит
  а Каљопа има најмоќниот вокал на овие простори така да не се сомневавме дека песната ќе ја изведеше прекрасно ама џабе коа немаш уба песна тоа е
  Русија,Австралија,Унгарија,Франција или Шпанија би биле победници една од нив.
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: